Başvurular

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 13 Memur Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır 2022

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 13 Memur Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır 2022, iş başvuruları bölümünde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 13 Memur Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır ile ilgili bilgi aktaracağız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 13 Memur Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 13 Memur Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır

Bakanlık ilanları 13 memur alımı başvurularını almaya başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı memur alımı başvuruları nasıl yapılacağı adayların ulaşımine kılavuz şeklinde sunuldu.

Bakanlık Başvurusu Nasıl Kabul Ediyor?

Bakanlık alımına başvuru yapacaklar Cumhurbaşkanlığı resmi kariyer sayfası https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını 6 Ağustos 2021 tarihi bitimine kadar yapması gerekiyor. Diğer tüm şartlar için kılavuzu incelenmesi gerekmektedir.

Öğrenim Durumları

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi hususunda yahut büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi hususunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için minimum 3 yıllık, diğerleri için minimum 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak. (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu yahut aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi veya 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi anlaşmali statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır).

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği ile ilgili bilgi sahibi olmaları kaydıyla, güncel programlama dillerinden minimum ikisini bildiğini belgelemesi gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu