Başvurular

Çevre ve Şehircilik 47 kamu personeli alıyor 2022

Çevre ve Şehircilik 47 kamu personeli alıyor 2022, iş başvuruları bölümünde Çevre ve Şehircilik 47 kamu personeli alıyor ile ilgili bilgi aktaracağız. Çevre ve Şehircilik 47 kamu personeli alıyor ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Çevre ve Şehircilik 47 kamu personeli alıyor

Yeni yayına giren ÖSYM kamu personeli seçme sınavı 2021/5 tercihleri ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine yeni 44 anlaşmali kamu personeli alınacak.

Türkiye genelinde illere yapılacak olan kamu alımında 9 Büro Memuru, 25 Avukat, 3 Mimar, 3 Çevre Mühendisi, 1 Maden Mühendisi, 1 jeoloji mühendisi, 2 makine mühendisi, 2 harita mühendisi, 1 inşaat mühendisi olmak üzere 44 anlaşmali kamu personeli alımı yapılıyor.

ÖSYM aracılığıyla alınacak başvurular ile atama işlemler yapılacak olup adayların 2020 KPSS sınavına girmiş ve puan almış olmaları gerekmektedir. Yerleştirme işlemlerinde KPSSP93 ve KPSSP3 puanları esas alınacak.

ÖSYM aracılığıyla yerleştirilen adayların atama işlemleri alakalı kurum aracılığıyla yapılacak. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan yahut gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildiği kuruma teslim etmeyen adayların alakalı kurum aracılığıyla atamaları yapılmayacak.

Başvuru yapıp vazifeye başlaması yapılmayacak adaylar

ÖSYM aracılığıyla kuruma başvuru yapıp Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar,

Başvurma genel ve özel şartlarına ve yerleştirildiği pozisyonun niteliklerine sahip olmayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içinde getirmeyen adaylar vazifeye başlatılmayacaklar.

Çevre Şehircilik tercih işlemleri başladı

Çevre Şehircilik tercih işlemleri kılavuzda gösterilen mezuniyet şartlarını ve sınav şartlarını taşıyan ve başvuru yapmak isteyen adaylar için tercih başvuruları başlamıştır. Adaylar Tercih işlemleri 21 Nisan 2021 tarihine kadar ÖSYM aday işlemleri menüsü üzerinden tercihlerini yapabilecekler.

Başvuru kılavuzu

Diğer iş ilanlarını incelemek ve destek olmak için aşağıdan uygulamamızı indirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu