Başvurular

Çevre Şehircilik Bakanlığı 170 Kamu Personeli Alımı (Kentsel Dönüşüm Personeli) 2022

Çevre Şehircilik Bakanlığı 170 Kamu Personeli Alımı (Kentsel Dönüşüm Personeli) 2022, iş başvuruları bölümünde Çevre Şehircilik Bakanlığı 170 Kamu Personeli Alımı (Kentsel Dönüşüm Personeli) ile ilgili bilgi aktaracağız. Çevre Şehircilik Bakanlığı 170 Kamu Personeli Alımı (Kentsel Dönüşüm Personeli) ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Çevre Şehircilik Bakanlığı 170 Kamu Personeli Alımı (Kentsel Dönüşüm Personeli)

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 170 Kamu Personeli Alımı Duyurusu

Bakanlık kentsel dönüşüm personeli alımı hangi şartlarda alım yapacağını kılavuz halinde sundu. Tabloya göre 7 şehir kaç personel alınacağı sunuldu. Alım sözlü sınav ile sonuçlanacaktır. İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Edirne, Kocaeli ve Konya şehirleri alımı yapıyor. Türkiye genelinden başvuru kabul edilecek.

Başvurusu Nasıl ve Hangi Tarihlerde Yapılacak?

Başvurular 13 Aralık 2021 Pazartesi günü başlayıp 31 Aralık 2021 Cuma günü saat 23:59:59’a kadar e-Devlet üzerinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak, gösterilen takvimde aktif hale gelecek olan sınav başvuru ekranını tercih ederek gerçekleştireceklerdir. Şahsen yahut posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

evre-sehircilik-ve-iklimlendirme-bakanligi-kentsel-donusum-personeli-alimi.jpg

Başvuru Genel Şartları ve Özel Durumları

Mimar, şehir plancısı, avukat ve uzman alımı bulunacağı üzere 4 yıllık bu okul mezunları başvuru yapabilecek. Alım inşaat, harita, makine, elektrik-elektronik, bilgisayar ve jeoloji mühendislikleri bölümlerinden yapılacağı üzere bu bölümle ilişkili bölümlerin başvurusu kabul edilecek. Mühendis alımı, mimar alımı ve diğer alımlar için kılavuz içinde sunulan okul türleri incelenmelidir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı için adarlar Türk vatandaşı olmak. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde bulunan şartları haiz olmak. Sağlık durumu, iklim değişikliklerine ve her çeşit yolculuk şartlarına uygun olmak. Bakanlıkça yapılacak sözlü sınavda yüz (100) tam puan üzerinden minimum yetmiş (70) puan almak. Başvurusun yapıldığı tarihin son günü itibariyle diploma derecesi, yabancı dil bilgisi ve mesleki tecrübe yönünden şartların tamamına sahip olmak.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu