Sağlık

Cefaks 500 Mg Ne İşe Yarar?

Cefaks 500 Mg Ne İşe Yarar?, sağlık bölümümüzde Cefaks 500 Mg Ne İşe Yarar? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Cefaks 500 Mg Ne İşe Yarar? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Cefaks 500 Mg Ne İşe Yarar?

Son günlerde sürekli olarak sorulan Cefaks 500 Mg ne işe yarar sorusu araştırma konusu olmuştur. İlacın etken maddesi sefuroksimdir. Cefaks 500 mg film tablet için vücutta olan bakteriler ile birlikte savaşan ve bakterilerin yol açtığu enfeksiyonları tedavi eden bir antibiyotik olarak bilinmektedir. Baş ağrısı, solunum yolu enfeksiyonları (akut ve kronik bronşit, , bademcik iltihabı, sinüzit, farenjit, orta kulak iltihabı, kulak, burun ve boğaz enfeksiyonları) enfeksiyonları, deri ve yumuşak doku (yara enfeksiyonları, apseler, yaralar, kıl kökü iltihabı). Enfeksiyonların nasıl tedavi edileceği; cinsel yolla bulaşan bel soğukluğu (bel soğukluğu) dâhil olmak üzere genital enfeksiyonlar; rahim ve yumurtalıkların iltihaplanması; çocuklarda idrar yolu enfeksiyonlarını (mesane ve idrar yolu iltihabı, böbrekler) önlemek ve tedavi etmek için kullanılmaktadır.12 yaşın üzerindeki yetişkinler Enflamasyon), erken Lyme hastalığı (kene ısırıklarıyla yayılan bakterilerin yol açtığu hastalık) ve ilerlemiş Lyme hastalığıdır.

Cefaks, 500 Mg sefuroksim içerir. Bakteri ile tamamen savaşan ve bakteriler üzerinde öldürücü etkisi olan bir savaşçıdır. Bakterilerin hücre duvarını sentezlemesini önleyebilir ve bakteriler üzerinde yıkıcı bir güce sahiptir. Günlük kullanılmamalıdır. Doktor muayenesinden sonra tedavi amaçlı kullanılması tavsiye edilir. Hangi hastalıklar için tavsiye edilir; Alt solunum yolu enfeksiyonu: akut bronşit, kronik bronşit, akciğer iltihabı ve diğer hastalıklarda kullanılır. İdrar yolu ve genital enfeksiyonlar için kullanılmaktadır. Misal verilecek olursa, üst solunum yolu enfeksiyonları (orta kulak iltihabı, orta kulak iltihabı gibi) ve boğaz enfeksiyonları (orta kulak iltihabı, sinüzit, bademcik iltihabı ve farenjit gibi). Pnömoni, akut bronşit ve kronik bronşitin akut alevlenmeleri gibi alt solunum yolu enfeksiyonları. Pitriyazis, piyoderma ve impetigo gibi olan deri ve yumuşak doku enfeksiyonları bulunmaktadır. Belsoğukluğu, akut basit gonokokal üretrittir.

Cefaks 500 Mg Nasıl kullanılır sualinin yanıtı şu biçimde bilinmektedir. Tedavi sırasında doktorun talimatlarına uyun. Her doz ilacı ve bir bardak suyu tok karnına koyun. Tableti doktorunuzun tavsiye ettiği biçimde kullandığınızdan emin olun. Kekemelik. Diğer yiyeceklerle birlikte tüketmeyin. Hepsini yut. Yutmadan önce kırmayın yahut çiğnemeyin. Her gün aynı saatte tüketilmesi daha faydalıdır. Tedavi sırasında kullanmayınız. Bir yahut iki gün kullandıktan sonra kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz ve tedavi sırasında kullanmak enfeksiyonu tamamen iyileştirebilir. Almanız gereken doz geçtiyse, aynı anda iki tablet almayınız.

Her ilaçta olduğu gibi Cefaks 500 Mg yan etkileri de bulunmaktadır. Nefes almada kuvvetlik, karın ağrısı,  kurdeşen, yüzde, dudak da, dilde ve boğaz da şişme yaşarsanız, lütfen uzman hekiminize hemen haber veriniz. Mide bulantısı, karın ağrısı, ishal, baş ağrısı, baş dönmesi, karaciğer enzimlerinde geçici yükselme ve uzun süreli kullanımla mantarların çoğalması yaygın yan etkilerdir. İlacı kullandıktan sonra vücudunuzda göreceğiniz değişiklikleri doktorunuza söyleyiniz. Misal verilecek olursa ciltte kızarıklık yahut ciltte kabarcıklar.

Cefaks 500 Mg ile ilgili bilinmesi gereken hususlar şu biçimde maddeler halinde verilmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu