Başvurular

Çat Belediyesi B ehliyetli düz memur alımı yapıyor 2022

Çat Belediyesi B ehliyetli düz memur alımı yapıyor 2022, iş başvuruları bölümünde Çat Belediyesi B ehliyetli düz memur alımı yapıyor ile ilgili bilgi aktaracağız. Çat Belediyesi B ehliyetli düz memur alımı yapıyor ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Çat Belediyesi B ehliyetli düz memur alımı yapıyor

ÇSB Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü 18 Mart 2021 tarihinde memur alımı ilanı paylaşımı yaptı. Çat Belediyesi alımı yapacaktır. İkamet şartsız alım yapılacak ilana lise mezunu adaylar başvuru yapabiliyor. B ehliyeti olan adaylar Türkiye’nin her yerinden başvuru yapabilir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Adaylar her hangi bir lise mezunu (ortaöğretim) olması gerekmektedir.

B sınıfı sürücü ehliyeti olanların başvurusu kabul edilecek.

Askerlik bitirmiş yahut ertelemiş olanlar başvuracak.

memur-olma.jpg

Kamu personeli seçme sınavından minimum 70 puanı yer alıyor olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Adaylar aşağıda gösterilen evraklarla birlikte 22 Nisan 2021 ile 26 Nisan 2021 tarihleri içinde şahsen yahut posta yolu ile başvuru yapılabilir.

GEREKLİ BELGELER NELER?

Nüfus cüzdan fotokopisi, diploma fotokopisi, KPSS sonuç belgesi, askerlik ilişki gösterir belge, görevi devamlı yapabileceğine dair beyan, biyometrik fotoğraf ve sürücü belgesinin fotokopisi istenmektedir.

SÖZLÜ SINAV TARİHİ VE KONUSU

Tokat Çat Belediye binasında 7 Mayıs 2021 tarihinde sözlü sınav uygulanacak. Sınavda adaylara Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu ve Mahalli İdareler ile alakalı temel mevzuat konuları sorulacaktır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu