Başvurular

Çankaya Belediyesi En Az Lise Mezunu 80 Zabıta Alımı Kılavuzu 2022

Çankaya Belediyesi En Az Lise Mezunu 80 Zabıta Alımı Kılavuzu 2022, iş başvuruları bölümünde Çankaya Belediyesi En Az Lise Mezunu 80 Zabıta Alımı Kılavuzu ile ilgili bilgi aktaracağız. Çankaya Belediyesi En Az Lise Mezunu 80 Zabıta Alımı Kılavuzu ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Çankaya Belediyesi En Az Lise Mezunu 80 Zabıta Alımı Kılavuzu

Zabıta memuru ve düz memur alımı ilanı Ankara Çankaya Belediye aracılığıyla hem resmi gazete üzerinden hem de kamu ilan sayfaları üzerinden ilana çıkarılmıştı. Başvuru yapacak adaylar için başvuru kılavuzları yayınlandı. En az lise mezunu olan adaylar başvuru yapacak.

Başvuruda alımı yapılacak unvanlar olarak 80 zabıta alımı altı çizildi.

Başvuru Şekli ve Yeri

Başvuru yapacak adaylar için başvurular 13 Eylül 2021 tarihi itibari alınacağı kurum aracılığıyla belirtilirken en geç müracaatların 17 Eylül 2021 tarihinde sona erecektir.

Başvurular boy ve kilo ölçümü sebebiyle Çankaya Belediye Başkanlığı adresine müracaatlar yalnızca şahsen yapıla çaktır. Şahsen dışı olan başvurular kabul edilmeyecektir.

Özel Müracaat Şartları

Erkeklerde minimum 1.67 metre, kadınlarda minimum 1.60 metre boyunda olma, boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu içinde 10 kilogramdan fazla fark bulunmaması şartları aranıyor.

Özel şartlar içinde önceden çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik yahut ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmama, KPSS minimum 75 puan almış olma şartları aranmaktadır.

Genel Müracaat Şartları

Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmama, Türk ceza kanunu’nun 53’üncü maddesinde gösterilen suçlarından mahkum olmama, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmayan bireyler ilana başvuru yapa bilecektir.

Ek olarak görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmaması, unvanın gerektirdiği bölümlerden mezun olma, 2020 yılı KPSS puan şartlarını taşıma şartları aranmaktadır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu