Başvurular

Çankaya Belediyesi 4870 TL Maaşla 80 Zabıta Alımı Başvurusu 2022

Çankaya Belediyesi 4870 TL Maaşla 80 Zabıta Alımı Başvurusu 2022, iş başvuruları bölümünde Çankaya Belediyesi 4870 TL Maaşla 80 Zabıta Alımı Başvurusu ile ilgili bilgi aktaracağız. Çankaya Belediyesi 4870 TL Maaşla 80 Zabıta Alımı Başvurusu ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Çankaya Belediyesi 4870 TL Maaşla 80 Zabıta Alımı Başvurusu

Ankara Çankaya Belediyesi 4870 TL maaşla 80 zabıta alımı yapılacağı ilan edilerek kılavuz yayınlandı. Zabıta olma için adayda aranan şartlar ve diğer detaylar sunuldu. Başvuru yapacak adaylar ortaöğretim, yüksekokul ve fakülte mezunu olabilir.

15 zabıta memuru alımı ortaöğretim kurumundan (lise yahut dengi) mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahibi olması gerekmektedir.

15 zabıta alımı önlisans programından mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması isteniyor.

50 zabıta memuru alımı lisans programından mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekiyor.

Başvuru Ortak Şartları

Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak yahut askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı yahut bedensel engeli bulunmamak.

Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde bulunan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde minimum 1.67 metre, kadınlarda minimum 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu içinde (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen minimum B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekmektedir.

Başvuru tarihi yeri ve şekli

Adaylar başvurularını 13 Eylül 2021 tarihinden 17 Eylül 2021 tarihine kadar (mesai saatleri içinde) Şehit Gönenç Caddesi No:20/1 Maltepe-ÇANKAYA/ANKARA adresindeki Çankaya Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü hizmet binası içinde bulunan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü birimine teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu