Başvurular

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 125 Kamu Personeli Alımı Şartları 2022

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 125 Kamu Personeli Alımı Şartları 2022, iş başvuruları bölümünde Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 125 Kamu Personeli Alımı Şartları ile ilgili bilgi aktaracağız. Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 125 Kamu Personeli Alımı Şartları ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 125 Kamu Personeli Alımı Şartları

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına işçi alımı yapıyor. Resmi gazete üzerinden Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının paylaşımı yaptığı ilanda 10 adet farklı unvanlarda 125 kamu personeli alımı yapılacağı bilgisi verildi. İş arayanlar için Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına personel alınacaktır.

Ünvanlara Kadro Dağılımı

Alımı yapılacak unvanların 15 avukat alımı, 35 işletme mezunu personel, 50 memur, 5 inşaat mühendisi, 5 istatistik personeli, 5 memur, 4 bilişim personeli, 4 tercüman / mütercim, 3 mütercim, 3 arapça tercümanı,  2 Rusça tercümanı olmak üzere toplamda 125 kamu personeli alımı yapılacaktır.

Kimler Başvuruda Bulunabilir?

Kimler başvuru yapabilir konusuna kurum aracılığıyla yapılan bilgilendirmede Türk vatandaşı olan adaylar başvuru yapabilir.

ÖSYM aracılığıyla gerçekleştirilen KPSS sınavından 2020-2021 KPSS sınavından minimum gösterilen puana sahip olmak gerekiyor.

Yaş şartı olarak adayların en fazla 35 yaşını geçmemiş olması gerekmektedir.

Öğrenim Şartı

Adayların öğrenim şartı olarak Tercüman unvanına başvuru yapacak adayların başvuru yapacağı dilin gerektirdiği dil bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

Başvuru Şekli ve Adresi

Adaylar başvurularını gösterilen tarihler içinde işe alım kariyer kapısı olan https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden online olarak elektronik ortamda yapılacaktır. Şahsen yahut posta yolu ile yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvurular 12 Ekim 2021 tarihi itibari ile alınmaya ekranlara gelecek olup en geç müracaatlar 7 Kasım 2021 tarihinde sona ereceği altı çizildi.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu