Sağlık

Burun Estetiği Fiyatları 2021

Burun Estetiği Fiyatları 2021, sağlık bölümümüzde Burun Estetiği Fiyatları 2021 ile alakalı bilgi aktaracağız.. Burun Estetiği Fiyatları 2021 ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Burun Estetiği Fiyatları 2021

Burnun yapısından kaynaklanan farklı nedenlerden dolayı şekil bozukluğunun giderilmesi amacı ile yapılan estetik uygulamasına burun estetiği denilmektedir. Bunun yanında Burun cerrahi operasyonu gibi operasyonlar burnun işlevini bozmadan yeni görünüm kazanmasıyla yapılıp birinin beklentileri ışığında yeni bir buruna sahip olmasını amaçlamaktadırlar. Böylelikle Kıkırdak ve kemik dokusunun yeniden şekil verilmesi ile yeni bir görünüm kazanması için yapılan güvenli estetik uygulamalarından biridir.

Burun estetiği cerrahi operasyonu genelde hastanın durumuna göre karar verilen ve tekniklerle yapılıp genel anestezi doğrultusun da gerçekleşen bir ameliyattır. Eğer ufak dokunuşlar yaparak sorun çözümü olunabilecekse bölgesel anestezi tercih edilmektedir. Operasyon hemen hemen olarak 2 saat sürer. Hastanın durumuna göre gözlemlenerek süreler de değişiklik gözükebilir. Teknikler hastanın genel durumuna göre olarak uzman doktor aracılığıyla belirlenip hastaya uygun olan tedavi yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Böylelikle Uzman doktorun değerlendirmesi ve muayenesi neticesinde karar verilen ve hastanın uygun olduğu duruma göre burun estetiği operasyonu genelde güvenli biçimde tamamlanmaktadır.

Operasyon kemik gelişimini tamamlayan ve herhangi bir rahatsızlığı olmayan herkese işinde uzman olarak uzman hekimler aracılığıyla uygulanmaktadır. Sadece bazı durumlar harici uygulanması doğru değildir. Bu durum genelde kanama sorunu olanlar, uyku apnesi yaşayan bireyler ve psikiyatrik hastalıkları da olan bireyler için uygulanmaktadır. Yaş sınırı ise 15 olarak belirlenmiştir.

Burun şeklini görünüm yönünden ve şekil yönünden ideal ölçüye kavuşturmak için kadına ve erkeğe ayrı biçimde modeller hedeflenen ve bunun yanı sıra ihtiyaç var ise burundan nefes alma kuvvetliğü çekenlerin de düzeltilebileceği cerrahi işlemdir. Ankara burun estetiği operasyonlarında 2 farklı teknik ile yapılmaktadır.

 Şekil bozukluğu ileri düzeyde olan hastalar ve önceden hiç operasyon geçirmemiş olan bireylerde açık teknik uygulanarak burun deliğine açılan kesi ile gerçekleştirilen operasyondur. Uzman doktorun da görüş açısı bi hayli geniştir. Bu teknikte görüş açısı geniş olması avantajı ile kapalı tekniklere göre iyileşme süresi de daha uzun olmaktadır. Estetik operasyonları içinde en fazla tercih edileni ve değişik teknikler tercih ederek yapılabilen burun estetiği uygulamalı genelde güzel görünüm sağlanmasından ziyade bireyler için nefes alımını da kolaylaştırmak için faydaları bulunmaktadır. Böylelikle burunun seklini düzeltme maksadıyla operasyon sonrasın da kişi istediği burun görüntüsü elde etmiş olmaktadırlar.

Kişinin de operasyon sonrasında kendine güveni artmaktadır. Kaybedilmiş özgüvenin yeniden kazanılmasıyla sosyal hayatta da başarılı olmasına kapı açmaktadır. Operasyondan önce mutlaka uzman doktorunuza tüm ayrıntıları paylaşmalısınız. Kullanılan ilaçlar var ise burun estetiği uygulamasından 2 hafta önce bırakmalısınız. İyileşme sürecinin hızlanması için de alkol ve sigara kullanımı kesinlikle bırakılmalıdır. Daha sonra operasyon geçiren birinin ilk saatlerde baş dönmesi gibi durumlarda karşılaşması söz konusu olabilir. Bu durumda gözlem süresi boyunda yanında kesinlikle bir refakatçi bulunmalıdır.

Burun estetiği muayenenin ilk adımıdır. Muayene sırasında burnunuzla alakalı olarak bilmediğiniz şeyleri öğrenirsiniz. Estetik acıdan nelerin olabilecek olduğu yahut nasıl bir burun planlaması yapılacağı hususunda bilgi alabilirsiniz. Muayene sırasında bilgisayarlı burun planlaması ile doktorun ameliyat planını görsel olarak öğrenebilirsiniz. Burun cerrahi operasyonu doktorları planlama yaptığında bireysel etkenler de göz önünde bulundurulmaktadır.

Kişiye özel olarak burun estetiği demektir. Türkiye’nin başkenti olan Ankara’da dünyaca ünlü estetik cerrahları bulunmaktadır. Ankara Estetik burun cerrahi operasyonu hususunda uzman kadrosu ile bilinen bir şehirdir. Ankara Estetik Cerrahı hususunda fazlaca profesyonel ve eğitim almış bireylerdir. Operasyon fiyat aralıklarında bir çok faktöre bağlı kalarak değişiklik gösterebilmektedir. Burun estetiği fiyatının belirlenmesi hususunda ki temel faktör muayene tespiti ve cerrahi operasyonu yapacak olan uzman hekimin bilgi donanımı ve tecrübesi olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bunun yanında cerrahi operasyonun gerçekleşeceği yere göre de değişiklik gösterebilir.

Maliyetler için ise her uygulama da kişiden insana özel olarak değişkenlik gösterir. Burun estetiği fiyat aralıkları için ise muayene olunmadan önce mutlaka fiyat bilgisi alınması gereklidir. Buruna yapılan işlemler içinde nasıl bir teknik ile operasyon yapılması gerektiği uzman doktorun deneyimi ve operasyonun yapılacağı yeri gibi durumlarda burun estetiği operasyonlarında maliyetlerin değişken olmasına sebep olabilir. Daha önceleri randevu alınıp muayene olunması süreç ile ilgili birinin bilgi sahibi olması ve fiyatın belirlenmesi yönünden önem taşımaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu