Bilgi Arşivi

Bursa Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel 2022 

Bursa Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel , iş başvuruları kategorimizde Bursa Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel  başvuru ile ilgili bilgi aktaracağız. Bursa Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel  ile merak edilen tüm ayrıntılar makalemizde..

Bursa Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel 

Bursa Devlet Hastanesi iş ilanları, iş başvurusu ve işçi alımı haberleri makalemizde.

Osmanlı sultanı Abdülaziz’in çalışmaları ışığında şehrin ve çevrenin gereksinimlerine karşılık verebilecek modern bir hastanenin yapımı inşaatı başlatılmıştır.

1868 senesinde o zamanki adı ile Ahmet VEFİK paşa hastanesi olarak hizmet vermeye başlayan kurum zaman içinde 60 yatak kapasitesine ulaşmıştır.

İlerleyen yıllar içinde mali sıkıntılar ile yüz yüze gelen hastane,  Birinci Dünya Savaşında, Yunan işgali ile büyük ölçüde işlevini yitirmiş fakat, Cumhuriyetin İlanının sonrasında 1926 senesinde 150 yatak kapasitesine çıkartılarak geniş bir doktor kadrosu oluşturulmuştur.

1952 senesinde kurum Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığına bağlı Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Bursa Devlet Hastanesi İş İlanları, Personel Alımı ve İş BaşvurusuBursa Devlet Hastanesi İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

Bursa Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kurum bir devlet hastanesi statüsüne sahip olması sebebiyle , personel alımlarını da kamu kanalları aracılığı ile gerçekleştirmektedir.

Lakin farklı zamanlarda 2018/2 4924 Sayılı Kanun’a göre anlaşmali pozisyonlar için de işçi alımı gerçekleştiren hastane,  anlaşmali personeller için ilan ve başvuru formlarını resmî sitesi üzerinden yahut İlan.gov.tr adresinden yayımlamaktadır.

Kamu personeli olarak hastane bünyesine çalışabilmek için ise Resmî Gazete, İŞKUR Kamu Memur Alımı ve Kurum Dışı Kamu İşçi Alımı İlanı, İlan.gov.tr gibi kamu kanallarının takip edilmesine ek olarak bir İŞKUR kaydının bulunması iş bulma şansınızı arttıracaktır.

Kurumun işçi alımı için belirli bir dönemi olmadığından makalemizde dile getirdiğimiz platformları sürekli olarak takip ederek alım dönemlerini yakalama şansınızı arttırabilirsiniz.

Bursa Devlet Hastanesi İş İlanları

Bir devlet kurumu olması sebebiyle belirli pozisyonlara başvuru şartlarının bulunabileceği için adayların ilk kez başvuruda bulunmak istedikleri pozisyonlar ile alakalı şartları okuması ve gerekli şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Adaylardan istenen her türlü gereklilik yayımlanan ilanlarda açıkça söylenmektedir.

Misal verilecek olursa memur pozisyonları için adaylardan KPSS puanı istenebilir, bu bağlamda eğer KPSS puanının yoksa başvuruda bulunmanız olanaksızdır. Bu bağlamda iş başvurusu yaparken dikkatli olunmalıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu