Sağlık

Boy Uzatma Egzersizleri ve Tavsiyeleri

Boy Uzatma Egzersizleri ve Tavsiyeleri, sağlık bölümümüzde Boy Uzatma Egzersizleri ve Tavsiyeleri ile alakalı bilgi aktaracağız.. Boy Uzatma Egzersizleri ve Tavsiyeleri ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Boy Uzatma Egzersizleri ve Tavsiyeleri

Boy uzatma her gencin, yetişkinin hayalidir. Boy uzatma egzersizleri aracılığıyla yaş fark etmeksizin omurgalarınızın arasını açıp 3-4 cm uzatabilirsiniz. Boy uzatma hareketleri içinde en önemlisi omurga egzersizleridir. Düzenli olarak egzersizleri yapan, sağlıklı beslenen, düzenli uyuyan bireyler bu egzersizler aracılığıyla boy uzata bileceklerdir. Düzenli olarak hareketleri yapan bireylerin sırtlarının daha dikleştiğini ve omurgalarının arasının açıldığı için boyları daha uzun gözükecektir.

Boy uzatmada ilk hareket kobra hareketidir. Düz bir zeminde avuç içi ile yüz aşağı bakacak biçimde durulur. Çene öndeyken omurgayı kambur yapmaya başlanılır. Yapılabildiği kadar kambur hareketi yapılır. Bu hareketi 4 set yapılır. 10-40 saniye içinde yapılır. Bu hareket dusge.com da yayına giren bir makaleye göre hem boy yönünden hem de bel sağlığı yönünden tavsiye edilir.

Kollar ellerin ve dizlerin üzerinde sabit duracak biçimde durulur. Nefes alırken omurganızı esnek ve başınızı da iki kolun arasına alınır. Başınızı yukarıya doğru getirerek kavisli bir duruma getirilir. Nefes alınıp verilir. Bu hareketi 4 set olarak yapılır. Bu egzersizin 5-8 saniye içinde uygulanması tavsiye edilir.

Bacakları açarak açık bir biçimde yayarak oturulur. Dizlerinizde yapabildiğiniz kadar düz tutulur. Sonra diğer ayağın parmak uçlarına değmeye çalışılır. Omurganın düz tutulduğuna ve kalçanızı taşıyıp taşımadığınızdan emin olunması gerekir. Bu germe aracılığıyla omurga ve bacaklar çalışır.Boy uzatma egzersizleri serisinin en zor olan hareketidir.

Kilolu olan bireylerin bu hareketi yapması zor olacaktır. Bu hareketi 4 set 8-16 saniye içinde yapılması tavsiye edilir.

Dizler bükük, ayaklarınız düz olarak kalçanızı yukarı kaldırın. Omurga kemiğinizi bi hayli kalçaya yakın yapmaya çalışın. Ayak bileklerinizden tutarak karnınızı yukarı kaldırın. Sonra da tekrar aşağı indirin. Ayak bileklerini mutlaka tutmak gerekir. Bu set de 5 set olarak 5-10 saniye içinde sürmelidir. Bu boy uzatma egzersizleri aracılığıyla her yetişkin istediği boya bir adım atmış olacaktır.

Boy uzatma egzersizleri ile alakalı tüm araştırılanler sitede mevcuttur. Sitede ki tavsiyeler aracılığıyla düşlerinize kavuşmuş olacaksınız.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu