Sağlık

Boğaz Ağrısına Doğal Antibiyotik

Boğaz Ağrısına Doğal Antibiyotik, sağlık bölümümüzde Boğaz Ağrısına Doğal Antibiyotik ile alakalı bilgi aktaracağız.. Boğaz Ağrısına Doğal Antibiyotik ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Boğaz Ağrısına Doğal Antibiyotik

Boğaz ağrısına doğal antibiyotik ile ilaçsız ağrı ve sızıdan kurtulabilirsiniz. İnsan vücudu için en tehlikeli unsurlardan birisi de bakterilerdir. Bakteriler ile savaşmada antibiyotik kullanımı şimdilerde bi hayli yaygındır. Doktorlar bakteriden kaynaklı hasta olmuş bireyleri öncesinde muayene eder ve sonrasında da bakterinin türüne göre bir antibiyotik yazar. Antibiyotiklerin sık ve uzun süreli kullanımları zararlıdır. Bundan dolayı de bakterilere bitkisel çözüm sunan doğal antibiyotikler tercih edilmelidir.

Doğal besinler içinde en etkili olanı olarak anılan sarımsak, antibakteriyel özelliğine sahiptir. Aynı zamanda antifungal tesirini de göstermektedir. Bunun nedeni ise, içinde bulunan alisin özüdür. Sarımsak virüslerin yok edilmesinde de vücut için önemli bir silah haline gelebilmektedir. Bakterilerden kaynaklı hastalıkların üstesinden antioksidan özelliği aracılığıyla sayesin de gelir. Vücudumuz için fayda sağlayan bakteriler de mevcuttur ve sarımsak bu bakteriler için herhangi bir tehlike oluşturmaz.

İçerisinde barındırdığı,

Mineralller bir çok hastalık ile savaşmada önemli roller üstlenir. Aynı zamanda içinde B1, B2, B3 ve C vitamini barındırması sarımsağı özel bir besin haline getirir. Bundan dolayı sarımsak tüketimi insan sağlığı yönünden çok mühimdir ve bakterilere bitkisel çözüm arayanlar için en etkili çözümdür.

Gerekli malzemeler:

Tarifi:

Bu kür günde 1 bardak içilmelidir ve aç karnına içilmesi tavsiye edilir. Bir yemek kaşığı keten tohumu tozu su ile birlikte tüketilir ise şayet bağırsakların çok daha etkili çalışmasına olanak tanır. Bundan dolayı de bakteriler ile savaşta etki gösteren bir unsurdur. 3 yemek kaşığı kadar gün içinde tüketebilirsiniz ve herhangi bir zararı yoktur. Sinameki gösterilen miktardan fazla tüketilmemelidir. Aksi takdirde bağırsakta tembellik sorunune sebep olabilir. Boğaz ağrısına ne iyi gelir yutkunamıyorum diyenler için özellikle bu tarif tavsiye edilebilir.

Boğaz ağrısına doğal antibiyotik için sarımsak ve kekik uzman kişilerın en fazla tavsiye ettiği besinlerdir. Mikropların yok edilmesinde önemli bir etken olan kekik, 5 dakika demlendikten sonra tüketilmelidir. Bakterilerin en önemli düşmanlarından olan karvakrol ve timol kekik içinde bulunur. Bu iki önemli madde aracılığıyla bakteriler ile olan savaşta vücut direnç gösterir.

Kekik ile elde edilen uçucu yağ da virüslere karşı etkili bir çözüm olarak tavsiye edilir. Kaynar suyun içerisine atılan kekik yağı( 4 damla) koklanarak etkisinden faydalanılabilir. Keskin bir koku olduğu için buharı koklamanız gerekmez. Bulunduğu ortama kokusunu yayacaktır ve bu koku akciğerler içinde fayda sağlar.

Elma sirkesinin bakterilere bitkisel çözüm sunmasının dışında;

Bilhassarine sahiptir. Elma sirkesini salatalarda ve yemeklerde kullanmak hem sağlığınız için faydalı olacak, hem de yemeklerinize lezzet katacaktır.

Doğal ve zararsız boğaz ağrısına doğal antibiyotik aranıyorsa bal ilk tercihler içinde yer almalıdır.

Etkilerine sahip olan bal, enfeksiyonlar ile savaşan önemli bir gıdadır. Bakteriler ile savaşmak için etkili yöntem üremelerini engelleyebilmektir. Bu da bal ile olabilecekdür ve böylece toksinlerin temizlenmesi de olabilecek hale gelir. Balın diğer faydaları ise;

Tüm bu faydalardan sağlanmak için bal seçiminin iyi yapılması gerekir. İşlenmemiş ve organik bal tüketimi yukarıda saydığımız faydaları gösterir. Bal kürü Boğaz ağrısına ne iyi gelir diyenler için İbrahim Saraçoğlu aracılığıyla verilen kürlerden biri olma özelliğini taşır.

Bakterilere bitkisel çözüm olarak sunduğumuz tavsiyelerin dışında aşağıda bulunan bitkileri de uygun bir biçimde kullanabilirsiniz. 

Propolis: Son senelerde fazlası ile popüler olan Propolis, bakteriler için tehlikeli; insan sağlığı için ise tamamen faydalıdır.

Kaynak: healthline / observer

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu