Sağlık

Biorezonans nedir? Sigara bıraktırır mı? Bilimsel mi?

Biorezonans nedir? Sigara bıraktırır mı? Bilimsel mi?, sağlık bölümümüzde Biorezonans nedir? Sigara bıraktırır mı? Bilimsel mi? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Biorezonans nedir? Sigara bıraktırır mı? Bilimsel mi? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Biorezonans nedir? Sigara bıraktırır mı? Bilimsel mi?

Biorezonans nedir? Sigara bıraktırır mı? Bilimsel mi? Biorezonans vücuttan yayılan manyetik enerjinin dalga boylarını ölçen ve bu dalga boyları ile ilgili frekans bilgisi veren işlemdir. Pek çok hastalığın erken tespit edilmesinde kullanılan bu yöntem bunun yanı sıra tedavi amacı ile de kullanılabilmektedir.

Günümüz teknolojisinde olduğu konum ile biorezonans örneğin sigara bıraktırma süreci için de etkili bir araçtır. Biorezonans terapisi olarak da anılmaktadır ve kullanımında bilimsel yönden herhangi bir tutarsızlık teşkil etmez. Birçok uzman doktor aracılığıyla da önerilebilen biorezonans teknolojisi verdiği olumlu yanıtlar aracılığıyla şimdilerde çok daha popüler hâle gelmiştir.

Biorezonans sağlıklı yapısını kaybetmiş hücreler veya işlerliğini sürdüremeyen organlarda yaşanan DNA kaynaklı hasarlar ışığında bir elektromanyetik alan oluşturdukları varsayımına göre kullanılır.

Bu, fiziksel ve kimyasal yapısı bozularak sağlıklı çalışamayan hücre veya organların yaydığı manyetik dalgaların teşhis edilerek meydana gelebilmesi olabilecek hastalıkların önüne geçilmesini sağlayabilmektedir. Yapılan çeşitli analizler sonucu herhangi bir hastalığın olduğu tespit edildiği takdirde de yayılan dalga boylarının bozuk frekanslarını eski hâline getirmenin tedavi sağlayacağı düşüncesi bu yöntemde bi hayli hâkimdir.

Biorezonans işlemi sırasında, vücuttan yayılan elektromanyetik enerjinin dalga boylarının ölçümünü ve analizini yapan elektrotlar kullanılır. Biorezonans cihazına bağlı bu elektrotlar vücutta cilt üzerine yerleştirilerek gerekli ölçümler yapılır.

Kompleks bir makine olan biorezonans cihazı yaptığı ölçümleri hafızasına kaydederek sonradan analiz edilmek üzere bazı raporlar sunar. Bu, bir teşhis işlemidir ve teşhis tamamlandıktan sonra uygulanacak tedavi yöntemine karar verilir. Sonuçların yorumlanması ışığında da vücuttan alınan elektromanyetik enerji dalgalarının frekansları biorezonans cihazı ile olması gereken değerlere geri döndürülebilir.

Biorezonans nasıl tedavi edileceği vücut sağlığını ilgilendiren bir çok olumsuz durumun teşhisi ve nasıl tedavi edileceğinde kullanılır. Vücudun ve geri kalan her organının kendi alanlarında oluşturduğu manyetik alanı teşhis ve tedavi eden bu yöntemle:

Kanserde erken teşhis veya tedavi: Biorezonansın kanser üzerindeki etkisine ilişkin de birkaç çalışma bulunmaktadır. Biorezonansın aşırı bi hayli hızlı çoğalan kanser hücrelerinin etkinliğinin baskılanmasında rol oynayabileceği kanısına varılmaktadır. Ayrıca hücrelerde çoğalma etkinliğini baskılamasının bunun yanında, kanserli hücreleri öldürmesi hususunda da bazı kabuller mevcuttur.

Kaynak: scmp / drstephensimpson

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu