Bilgi Arşivi

Biga Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel 2022 

Biga Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel , iş başvuruları kategorimizde Biga Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel  başvuru ile ilgili bilgi aktaracağız. Biga Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel  ile merak edilen tüm ayrıntılar makalemizde..

Biga Devlet Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel 

Biga Devlet Hastanesi iş ilanları, iş başvurusu ve işçi alımı haberleri makalemizde.

1952 senesinde yalnızca 10 yatak kapasitesi ile eski Halkevi binasında hizmete giren hastane,  1 yıl içinde yetersiz kalmaya başlamış ve yeni bir binanın yapımına başlanmış bunun yanı sıra Biga Devlet Hastanesi Koruma Yaşatma Derneği Kurulmuştur.

1969 senesinde merkeze 2 Km mesafede bulunan köyden 40.000 metrekarenin üzerinde bir arazi sembolik bir ücret ile Recep POTUR isimli vatandaştan satın alınmıştır. 1977 senesinde bu arazi üzerinde 110 yataklı olarak temeli atılan Hastane 1981 senesinden bu yana hizmet vermeye başlamıştır.

2012 senesinde ise 123206 sayılı ihale kayıt no ile bu bina yıkılmış e 150 yatak kapasiteli daha modern bir hastanenin inşasına başlanmıştır. 2018 tarihinde yeni hastane sağlık hizmeti sunmaya başlamıştır.

Biga Devlet Hastanesi İş İlanları, Personel Alımı ve İş BaşvurusuBiga Devlet Hastanesi İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

Biga Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devlet hastanesi olması sebebiyle bir kamu kurumu olan hastane, personel alımlarını Sözleşmeli ve Sürekli İşçi alımı protokolleri üzerinden gerçekleştirir. Kurum, 657 Sayılı Kanun’un 4/B bendine göre anlaşmali işçi alımı gerçekleştirmekte olup, anlaşmali çalışanların 657 Sayılı Kanun’un 48.maddesinde gösterilen genel şartları sağlaması istenmektedir.

Kurum bunun yanı sıra 4857 sayılı İş Kanunu esasları kapsamı ile “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde Sürekli İşçi alımı da gerçekleştirmektedir.

Bu alımlarla alakalı tüm bilgiler de ilan.gov.tr adresi üzerinden yayımlanmaktadır. Sürekli İşçi alımlarında bazı pozisyonlar için adaylardan KPSS puanı istenebilmekte olup bundan dolayı adayların alım dönemlerinden önce bir KPSS sınav puanı sahibi olmaları başvuru olanaklarını arttıracaktır.

Biga Devlet Hastanesi İş İlanları

Hastane adı altında kadrolu yahut anlaşmali olarak çok sayıda işçi alımı gerçekleştirmektedir. Kurum adı altında çalışmak istediğiniz pozisyonların niteliklerini öğrenerek başvuru yapmanız size büyük avantaj sağlayabilir. Çünkü personel alımları için belirli bir dönem bulunmamakta olup, bu dönemler kaçırılırsa adaylar beklemek zorunda kalmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu