Sağlık

Besin Paradoksu Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Besin Paradoksu Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?, sağlık bölümümüzde Besin Paradoksu Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Besin Paradoksu Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Besin Paradoksu Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Besin paradoksu diyeti; Steven Gundry aracılığıyla 2012 senesinde yaratılmış, lektin protein türünden korunma odaklı bir diyettir. Steven Gundry, diyeti yaratma sürecinde asıl amacının bedenimizde bulunan iltihapları azaltmak ve hatta yok etmek olduğunu söylemektedir.

Diyetin tek yasağı lektin protein türüdür. Bu proteini içinde bulunduran gıdaları tüketmek yasaktır.

Bitki paradoks diyeti ile kilo vermek olabilecekdür.

Clarkson isminde genç bir kadın, bitki paradoks diyetini uygulayarak tam tamına 37 kilo vermiş. Sürekli ıspanak, mantar ve bolca zeytinyağı tüketen bu kadın, emeklerinin karşılığını alarak zayıflamıştır.

Lektin, faydalı olduğunu düşündüğümüz ve tükettiğimiz gıdaların içinde bulunan bir protein türüdür.

Protein türü olduğunu okuduğunuzda biraz rahatlamış olabilirsiniz. Siz tam anlamıyla rahatlamadan hemen şu detayı ekleyeceğim.

Bitki paradoks diyetinin temeli lektin protein türüdür. Lektin proteini birden çok zehirli ve yırtıcı böceğin yaşadığı coğrafyalarda, bu zehirli canlıları felç etmek için kullanılan bir protein türüdür.

içinde lektin bulunan besinlerdir.

Lektin’den sakınmak, bu gıdaları hiç tüketmemek ile olabilecek olabilir.

Bitki paradoks diyetinin yaratıcısı Steven Gundry, lektin proteini içeren gıdaları buharla, basınçla pişirerek içinde bulunan lektin miktarını minimum bir düzeyye getirerek tüketmenin diyet kadar önemli olduğunu belirtiyor. Lektin içermeyen ıspanak, mantar, pastırma, semizotu ve zeytinyağını bolca tüketmek gerektiğini dile getiriyor(BESİN PARADOKSU, 2018).

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu