Başvurular

Belediye KPSS puanı ile! 30 Zabıta Memuru Alımı 2022

Belediye KPSS puanı ile! 30 Zabıta Memuru Alımı 2022, iş başvuruları bölümünde Belediye KPSS puanı ile! 30 Zabıta Memuru Alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. Belediye KPSS puanı ile! 30 Zabıta Memuru Alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Belediye KPSS puanı ile! 30 Zabıta Memuru Alımı

Yapılan resmi ilan ile İpekyolu Belediyesi bünyesine 657 sayılı DMK ya göre çalıştırılmak üzere 30 kişi Zabıta memuru alımı yapılacak. Alınacak personellerin KPSSP3 puanın minimum 60 puan olması gerekmektedir.

Sayılara Göre Kamu Personeli Alım Şartları

Zabıta Memuru olarak alınacak 26 birinin Üniversitelerin Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Siyasal Bilimler Fakültesi bölümlerinden mezun olması, minimum B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmaları, erkek olmaları ve KPSSP3 puanı en 60 olanların başvuruları alınacak.

Zabıta Memuru olarak alınacak 4 kişi ise Üniversitelerin Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Siyasal Bilimler Fakültesi bölümlerinden mezun olması, kadın olması, KPSSP3 puanının minimum 60 puan olması şartları bulunmaktadır.

zabita2.jpg

Başvuru için diğer şartlar

İlan edilen boş zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmekte.

Kamu haklarından mahrum bulunmaması,

Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmaması yahut askerlik çağına gelmemiş bulunması veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olması,

 Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı yahut bedensel engeli bulunmaması,

İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşıması,
Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik yahut ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmaması,

Zabıta memuru kadrolarına başvuru yapabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde minimum 1.67 metre, kadınlarda minimum 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu içinde (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması,

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olması,

Zabıta memuru kadroları için, minimum B sınıfı sürücü belgesine sahip olması şartları bulunmaktadır.

Zabıta memuru alımı başvuruları nasıl ve ne zamana kadar yapılacak?

Adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için başvurularını 22 Mart 2021 ile 26 Mart 2021 tarihleri içinde Hafiziye mah. Kazım Karabekir Cad.Serdar 2.Sk No:3 İpekyolu Belediyesi Merkez Binası 5. Kat İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü adresine elden teslim etmeleri gerekmektedir.
Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ile yahut diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu