Başvurular

Bekçi Alımı Olacak mı? Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Bekçi Alımı Olacak mı? Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak?, kamu ve özel başvuru bölümümüzde Bekçi Alımı Olacak mı? Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? nasıl yapılır bilgi verelim istedik. Bekçi Alımı Olacak mı? Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? ile alakalı bilgiler yazımızın içinde.. 

Bekçi Alımı Olacak mı? Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Bekçi Alımı Olacak mı? Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Bekçi Alımı olacak mı? Bekçi Alımı ne zaman yapılacak? gibi sorular bekçilik yapmak isteyen binlerce kişi aracılığıyla merak ediliyor. 2021 yılı içinde 11 bin ‘Çarşı ve Mahalle Bekçisi’ alımı yapılması bekleniyor, alım yapılabileceği beklentisi var. Bekçi alımları son dakika haberleri konumuzun özelliklerinde. Bekçi alımları Emniyet Genel Müdürlüğü aracılığıyla yapılmaktadır.

Bekçi Alımı Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

Polis Akademisi Başkanlığı aracılığıyla resmi bir açıklama halen gelmedi. 2021 bekçi alımı için gereken başvuru şartları ışığında uygun olan adaylar  ön başvuruda bulunabileceklerdir. Peki adaylarda aranan şartlar nelerdir? Henüz bir açıklama yapılmamış olsada konuyla alakalı geçmiş zamanlarda yapılan açıklamlardan anlaşılacağı üzere şu biçimde sıralamak olabilecekdür.
Türkiye Cumhuriyet vatandaşı olmak, en düşük lise yahut dengi okul mezunu olmak,
En az 167 cm boyunda olmak, beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) içinde olmak,
31 yaşından gün almamış olmak,
Ağır hapis yahut altı aydan fazla hapis yada affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolaylı iflas yahut yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,
Silah taşımaya yahut silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,
Alkol, uyuşturucu gibi madde kullanımı sebebiyle tedavi görmüş yahut görüyor olmamak,
Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak aranan şartlar içinde bulunmaktadır. Haberle alakalı güncellemeler yayınlandıkça haberimizin detay kısmında ayrıntılar bulunacaktır.

Migros Market iş başvurusunda bulunmak için tıklayınız…

Şok Market İş Başvuru Formu Tıklayınız

Tarım Kredi Market İş İlanları ve İş Başvurusu Formu Tıklayınız

A101 Güncel İş İlanları ve İş Başvuru Formu 2021 Tıklayınız

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu