Başvurular

Bedelli Askerlik Başvurusu 2021

Bedelli Askerlik Başvurusu 2021, kamu ve özel başvuru bölümümüzde Bedelli Askerlik Başvurusu 2021 nasıl yapılır bilgi verelim istedik. Bedelli Askerlik Başvurusu 2021 ile alakalı bilgiler yazımızın içinde.. 

Bedelli Askerlik Başvurusu 2021

Bedelli Askerlik Başvurusu 2021

Her yıl güncellenmesi yapılan bedelli askerlik 2021 ile ilgili bilinmeyenleri merak eden birden fazla kişi araştırmalar yaparak en doğru adımları atmaktadırlar. Bedelli askerlik başvurusu 2021 başvuruları ile ilgili yapılan açıklamalar ışığında askerliğini bedelli yapmak isteyen gençler en doğru aşamalardan geçme şansına sahip olacaklardır. Durumları uygun olan gençler askerlik görevlerini uzun dönem yerine kısa dönem yapmayı tercih etmektedirler. Bundan dolayı tespit edilen fiyatların gerekli alanlara yatırılması halinde askerlik görevlerini kısa dönem yapmak için bedelli askerlik seçeneğini seçmektedirler. Lakin bu biçimde askere gitmek isteyenlerin yapması gereken bir takım işlemler bulunmaktadır. Bunların başında bedelli askerlik başvuru işlemleri gelmektedir. Bunun için başvuru için gerekli belgelerin yerine getirilmesi ve başvuru yapılacak yerlerin ile ilgili bilgi sahibi olmalarıdır.

Bedelli Askerlik Kaç Gün? (paralı askerlik kaç gün?)

2020 Yılı itibariyle bedelli askerlik  kalıcı hale gelmiştir. Askerlik görevini bedelli olarak yerine getirecekler kaç gün bulunacağını sorguluyor. Bedeli askerlik süresi toplamda 21 gündür.

Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bedelli askerlik yapmak isteyenler için yapılması gereken ilk işlem başvuru yapmaları olacaktır. Bu neden ile başvuru ile ilgili geniş bir şekilde bilgilere sahip olmak gerekmektedir. Bedelli askerlik başvurusu için ilk kez e- devlet şifresine sahip olunması gerekir. Daha sonra e- devlet üzerinden gereken işlemler tespit edilen adımların takip edilmesi ile sonuç bulacaktır. E- devlet bedelli askerlik başvurusu için gereken adımlar şunlardan oluşmaktadır;

 • E- devlet giriş yapın,
 • Karşınıza çıkan ekranda ilk kez askerlik başvurusu yapmak için gerekli alanı onaylamalısınız. Bütün askerlik başvuruları bu ekran üzerinden yapılması olabilecek olmaktadır.
 • Ardından sıradaki etapta askerlik erteleme olan tescil işlemini bedelli başvurusu yapmak için iptal edilmesi gerekir. Bu ekransa iptal sebebi seçilmeli ve bedelli askerlik yapmak için gereken alan işaretlenmelidir. Daha sonra şayet bedelli askerlik çıkmaz ise yatırılan paranın geri alacağınız askerlik şubesini seçmeli ve kaydetmelisiniz.
 • Kaydet kısmına tıkladıktan sonra ödeme detayları ekrana çıkacaktır. Bu ödeme işlemleri gerçekleştikten sonra ekrana geri dönerek diğer tüm maddelerin en doğru biçimde doldurulması gerekmektedir.

Bedelli Askerlik Hizmetlerinden Yararlanmak ve Başvuru Esasları

Genel olarak birden fazla erkek askerlik görevlerini yapmak için gün sayarlar. Maddi durumu iyi olan veya uzun dönem askerlik yapmaya uygun olmayan bireyler için sunulan bedelli askerlik olanaklarından yararlanmalarına fırsat tanınmıştır. Bedelli askerlik hizmetinden yararlanma şartları ile başvuru esasları şunlardan oluşmaktadır;

 • Askerlik çağına gelmiş olan tüm yükümlülerden her hangi bir yaş sınırlandırması olmadan fiili askerlik olan hizmetine başlamış olması gerekir.
 • Yoklamasının yapıldığı tarih itibari ile yoklama kaçağı veya saklı olmaması gerekmektedir.
 • İstekli olmak birinin kendisi, eşi, birinci veya ikinci derece kanuni olan yakınları, velileri, vekilleri yahut vasileri aracılığı ile e –devlet üzerinden yahut askerlik şubeleri aracılığı ile 31 Aralık tarihine kadar başvuru yapılması suretiyle bedelli askerlik tercihinde bulunması gerekir.
 • Yoklaması olmayan yükümlüler adına yoklamaya temel sağlık muayenelerini 31 Aralık tarihine kadar tamamlamalı ve “Askerliğe uygundir” kararı verilmiş olması gerekir.
 • Kanunda gösterilen bedel miktarını başvuru tarihinden sonra iki ay içinde ve 31 Aralık tarihinin geçmemesi şartı ile peşin ödeme yapılması gerekir.
 • Esas askerli eğitim hayatına alınması gereken yılın celp ve sevk dönemleri adına tercih içinde bulunması gerekir.
 • Sınıflandırma veya kura işlemi neticesinde bedelli askerliğe hak kazanılması gerekmektedir.
 • Bedelli askerlikte zorunlu olan bir aylık askerlik eğitiminin tamamlanması gerekmektedir.
 • Bunların bunun yanında erteleme hakkı bulunanlar dışında bedelli askerlik tercihinde bulunmayanlar ya a son ile ilgili tercihte olduğu durumda kurada çıkmayıp diğer statülerde sınıflandırılmış olan bireyler bedelli askerlikten yaralanmaları olabilecek değildir.

Bedelli Askerlik Ücretleri Ne Kadar?

Bedelli askerlik ücreti 2021 Temmuz ayı itibari ile tam anlamıyla netlik kazanmış olup bu sistemden yararlanmak isteyenler bu konu ile ilgili araştırmalar yaparak başvuru yapmayı tercih etmektedirler. Haziran ayına ilişkin enflasyon rakamının belirlenmesi ile birlikte memur ve memur emeklilerin alacağı zamlar belli olmaktadır. Hazine ve Maliye Bakanlığı da dün 2021 yılı Temmuz ayına ait olan mali ile sosyal haklara ilişkin genelgeyi yayımladı. Genelgenin yayımlanması ile birlikte yıl sonuna kadar uygulanacak olan 2021 yılı bedelli askerlik ücreti belirlendi. Bu duruma göre yıl sonuna kadar bu biçimde askerlik görevlerini yapmak isteyen gençler bedelli askerlik yapmak için hemen hemen olarak 43 bin 151 TL ödemeleri zorunlu olmaktadır. Bordo Bereli Nasıl Olunur?? 2021 Başvuru Şartları Nelerdir?

Bedelli Askerlik Ücreti Hesaplanması

2019 yılı içinde bedelli askerlik ile alakalı yasa çıkarıldı. 7179 sayılı Asker Alma Yasası üzerinde yapılan değişiklik ile bedelli askerlik bedeli, memur aylık katsayısına göre hesaplama işlemlerine başlanılmıştır. Bu duruma göre bedelli askerlik ücreti 40 bin gösterge rakamı, memur aylık katsayısı ile 6 rakamının birbiri ile çarpılması halinde hesaplanmaktadır. Hazine ve Maliye Bakanlığı alakalı genelgeyi yayımlayarak konu ile ilgili geniş bir şekilde olarak bilgi alınmasını sağlamıştır. Genelge ile memur maaş katsayısı 2021 senesinin ikinci yarısı şeklinde ilan edilmiştir. Söz konusu katsayıya göre bu sene sonuna kadar bedelli askerlik ücreti 43 bin 151 TL üzerinden uygulama yapılacaktır. 2021 senesinin il altı ayı içinde bedelli askerlik ücreti 39 bin 788 TL olmaktadır.

Bedelli Askerlik Kapsamında Yer Alan Ücretin Yatırılacağı Yer

Bedelli askerlik başvuruları için uygun görülen ödemelerin bir defa içinde Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası ile Halk Bankası gibi yerlere yapılması olabilecek olmaktadır. Bedelli askerlik ücret yatırılması için T. C. kimlik numarası beyan edilerek yatırma işlemleri yaşanacaktir.

Bedelli Askerlik Ücreti Taksitlendirme

Bedelli askerlik ücretinde ödeme seçenekleri var mı? taksit oluyor mu? Bedelli askerlik için bankalar kredi veriyor mu?Bedelli parası peşin mi? Bankalar ihtiyaç kredisi adı altında bedelli askerlik parasını ödemek isteyen vatandaşlara için kredi imkânı sağlıyor. Kredi taksidi de yapıyor, goğrudan bankalarla iletişim kurulmalıdır.

2021 Bedelli Askerlik Celp ve Sevk Duyurusu

2021 yılı bedelli askerlik celp ve sevk açıklamasu için yapılan açıklamalar şu biçimde olmaktadır;

 • 2021 yılı için bedelli askerlik statüsü içinde silah altına alınacak yükümlülerin celp ve sevk işlemleri ile alakalı noktalar müteakip maddelerde açıklanmıştır.
 • 2020 senesinde bedelli askerlik hizmeti almak için başvuru yapan ve geçerli tutarı ödeyen yükümlüler 2021 yılı içinde tespit edilen gün ve aylarda celp ile sevk dönemlerinde bir aylık esas askerlik eğitimi için sevk edilmeleri olabilecek olacaktır.

Polis Akademisi Başvurusu Ne Zaman?

30 Ağustos Tatil mi?

Bordo Bereli Nasıl Olunur? 2021 Başvuru Şartları Nelerdir?

Oto Ekspertiz Açmak | En Kazançlı İş Fikirleri

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu