Başvurular

BDDK KPSS’li 12 devlet memuru alımı başvurular başladı 2022

BDDK KPSS’li 12 devlet memuru alımı başvurular başladı 2022, iş başvuruları bölümünde BDDK KPSS’li 12 devlet memuru alımı başvurular başladı ile ilgili bilgi aktaracağız. BDDK KPSS’li 12 devlet memuru alımı başvurular başladı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

BDDK KPSS’li 12 devlet memuru alımı başvurular başladı

Kamu iş ilanları ile kamuya devlet memurları alımı kapsamı içinde BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) bünyesine 12 kamu personeli KPSS puan şartlı ve sözlü sınavına tabi tutularak seçme işlemleri yapılacak.

Alınacak personellerin dağılımı ise önlisans 6 Memur, lisans 2 memur, lisans mezun 4 mühendis personeller alınacak.

İstanbul memur alımı 6 önlisans adalet, adalet meslek eğitimi yahut adalet myo bölüm mezunu olması adayların KPSS P93 puanı tabanı 70 olması gerekmektedir.

Lisans mezun 2 memur alımı olarak İstanbul ilinde çalıştırılacak personellerin siyasal bilgiler, İİBF iktisat ve işletme fakülteleri mezunu olmaları, personel adaylarının KPSSP3 puanı tabanı 80 olması şartları bulunmakta.

İstanbul Mühendis alımı 4 personelin seçiminde adayların lisans bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik ve haberleşme elektrik mühendisliği bölüm mezunu olması, KPSS P3 puanları tabanının 70 puan olması şartı bulunmakta.

Bankacılık yasasına göre çalışması yagizli tutulan bireyler başvuru yapamayacak

Adayların bu kamu alımına başvuru yapabilmesi için Türk olması, devlet haklarından mahrum edilmemesi, askerlikle ilişiği bulunmaması, herhangi bir zihinsel rahatsızlığının bulunmaması, bankacılık yasasına göre çalışması yagizli tutulan bireylerden olmaması şartları bulunmaktadır.

Başvurular başladı

Başvuru yapacak adayların bddk.org.tr adresi üzerinden başvuru işlemleri  başladı ve 09 Nisan 2021 tarihinde son bulacak.

Başvurular sonrasında yapılacak çalışma sonrası sözlü sınava katılacak kamu personel adaylarının listesi kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayına girecek.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu