Müşteri Hizmetleri

BDDK Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

BDDK Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası, müşteri hizmetleri bölümümüzde BDDK Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ile alakalı bilgiler paylaştık. BDDK Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası yazımızın detayları..

BDDK Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

BDDK çağrı merkezi numarası ile ilgili bilgi almak istiyorsanız makalemize inceleyebilirsiniz. Makalemizde BDDK müşteri hizmetleri numarası ile iletişim telefonu üzerinden şikayet hattına ulaşabilirsiniz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu kısa adıyla BDDK 5411 sayılı Bankacılık  Kanunu’nun 82. maddesince kurulmuştur. Merkezi Ankara’da bulunmakta olan BDDK Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulundan ve Başkanlıktan bir araya gelmektedir. Kendisine verilen düzenleme ve denetleme görevini özgürce ve adalet çerçevesi içinde yerine getirir. BDDK bu işlemleri yerine getirirken hiçbir makam ve ya kişi işleyişe müdahale edemez. BDDK’nun temel görevleri içinde; mali piyasalardaki güven, işleyiş ve düzeni sağlamak, tasarruf sahiplerinin haklarını korumak, kredi sisteminin verimli bir biçimde çalışmasını sağlayarak bankaların yönetim, işleyiş, devir, birleşme gibi işlemleri kontrol etmek bulunmaktadır.

BDDK Çağrı Merkezi Numarası

BDDK bankacılık sektörünün verimli, düzenli ve istikrarlı bir biçimde işlemesini sağlayarak, bireylerin ve kurumların menfaatlerini korumasını sağlar. BDDK ülke ekonomisi için oluşabilecek tehlikeleri önlerken daha güvenli bir piyasa oluşması için gerekli düzenlemeleri yapar. Bankaların kanunlara uygun biçimde işlemesini sağlayan BDDK uygun rekabet ortamının oluşması ve sektörün gelişmesi için her türlü yaptırım ve kararı alabilmektedir. Ülke içinde kurulacak olan her türlü yerli yabancı bankaların incelenmesi ve yetki görevinin verilmesi BDDK’nın görevleri içinde bulunmaktadır. Yerli ve yabancı bankaların Türkiye piyasasına girebilmesi için gerekli şartları ve hükümleri yerine getirip BDDK’dan izin alması gerekmektedir. Bankalarda yolsuzluk gibi bir sorun oluştuğunda BDDK alakalı bankayı TMSF’ye devreder. Ardından TMSF’ye devredilen bankadaki müşterilerin mevduatlarının geri ödemesi BDDK aracılığıyla yapılır.

BDDK çağrı merkezi iletişim müşteri hizmetleri telefon numarası ve BDDK bilgi edinme formu bulunmaktadır. Bu iletişim bilgilerinden BDDK ile iletişime geçerek istek, şikayet ve önerilerinizi iletebilir yaşamış olduğunuz sorunlarla alakalı görüşme uygulayabilirsiniz. Ayrıca yorumları bölümünden BDDK ile ilgiliki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

BDDK Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
0850 222 2335 (Bireysel Bankacılık Şikayetleri İçin)

BDDK Bilgi Edinme Formu Gerçek Kişiler
form

BDDK Bilgi Edinme Formu Tüzel Kişiler
form

Arama Kelimeleri: BDDK çağrı merkezi, BDDK iletişim, BDDK telefon numarası, BDDK irtibat tel, BDDK şikayet var, BDDK şikayet hattı, BDDK müşteri hizmetleri, BDDK iletişim formu, BDDK bilgi edinme formu, BDDK yardım

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu