Başvurular

BDDK 120 kamu personel alımları başvurularını unutmayın 2022

BDDK 120 kamu personel alımları başvurularını unutmayın 2022, iş başvuruları bölümünde BDDK 120 kamu personel alımları başvurularını unutmayın ile ilgili bilgi aktaracağız. BDDK 120 kamu personel alımları başvurularını unutmayın ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

BDDK 120 kamu personel alımları başvurularını unutmayın

BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bünyesine yeni 120 kamu personeli alımı yapıyor. BDDK düzenlenecek olan giriş sınavı ile adı altındaki ana danışma ve hizmet birimlerinde İstanbul’da çalıştırılmak üzere Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı, Bankacılık Uzman Yardımcısı, BDDK uzman yardımcısı 120 kamu personeli adayını sınava alacak.

BDDK memur adaylarına yazılı ve sözlü sınavın yapılacağı yer ve tarihleri hususunda yapılacak tüm ilanlar BDDK resmi internet sitesi bddk.org.tr adresinden açıklamalacak.  Adaylara bunun bunun yanında bir tebligat yapılmayacak.

BDDK sınavında 35 yaş şartı bulunmakta

BDDK işçi alımında alımların tamamı lisans mezunları içinden yapılacak ve haberimiz ekindeki başvuru kılavuzunda mesleklere göre bölümleri dağılımı kılavuzda mevcuttur.

Adayların sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması,

Bankacılık Uzman Yardımcısı hukuk alanı için 30 Nisan 2021 tarihi saygınlığıyla avukatlık ruhsatına sahip olmak şartları bulunmaktadır.

BDDK sınav başvuruları internet ortamından yapılacak

BDDK sınavına başvurular kurumun resmi internet sitesi üzerinden 30 Nisan 2021 tarihi saat 16:00 da sona erecek.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu