Başvurular

BDDK 12 memur alım başvuruları 9 Nisan’da sona erecek 2022

BDDK 12 memur alım başvuruları 9 Nisan’da sona erecek 2022, iş başvuruları bölümünde BDDK 12 memur alım başvuruları 9 Nisan’da sona erecek ile ilgili bilgi aktaracağız. BDDK 12 memur alım başvuruları 9 Nisan’da sona erecek ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

BDDK 12 memur alım başvuruları 9 Nisan’da sona erecek

BDDK MEMUR ALIMI BAŞVURULARI

BDDK adı altında çalıştırılmak üzere 8 memur ve 4 mühendis kadroları için adaylardan istenen şartların neler olduğunu gözlemleyelim. İstanbul ili için yapılacak olan bu alımda 6 kadroluk memur unvanı için adayların Adalet MYO, Adalet meslek etiği yahut Adalet bölümlerinden mezun olması ve KPSS puanı minimum 70 olması gerekmektedir.

2 kadroluk memur unvanı için adayların İktisat, İşletme, Siyasal bilgiler, İktisadi ve idari bilimler bölümlerinden birinden mezun olması ve KPSS puanı minimum 80 olması gerekmektedir.

4 kadroluk mühendis unvanı için adayların Yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, mekatronik mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olması ve KPSS puanı minimum 70 olması gerekmektedir.

Her bir unvan için bu özel şartları taşıyan adaylardan kamu personeli alımı olması sebebiyle DMK nın 48 inci maddesinde gösterilen genel şartlar da aranmaktadır. Ayrıca bunların yanında Bankacılık Kanununun 8 ve 26 maddesindeki şartları taşımaları ve bunlardan yasaklı olmamaları gerekmektedir. Bu maddeler birinin imza ytesirini kaldırdığı için personel olarak çalışma olanağını da ortadan kaldırmaktadır. Bundan dolayı bu ilana başvuracak adayların bu maddelere uygun olup olmadıklarını ayrıntılı biçimde tespit etmeleri önem arz etmektedir.

Başvuru süreci:

Kamu kurumu olan BDDK aracılığıyla yayına giren bu ilan için adayların yukarıda gösterilen şartları taşımaları durumunda 09 Nisan 2021 tarihi saat 16.00 a kadar kurumun resmi internet adresinden başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Posta ve diğer biçimde yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği ilanda açıklanmıştır. Bu nedenle müracaat yalnızca resmi internet sitesi üzerinden yapılmalıdır.  Başvurusunu bu biçimde tamamlayan adayların ise kurumun resmi sitesinden yapılacak olan ilanları takip etmeleri gereklidir.

Kazanan adaylar, sınav yeri ve tarihi resmi siteden açıklamalacaktır.
Sözlü sınavda kurum aracılığıyla mesleki bilgi ve yetenek, konu kavrama özetleme ifade etme ve muhakeme gücü, genel kültür ve yetenek, tepki ve davranışların mesleki uygunluğu, özgüven bilim ve teknoloji gelişmelere açıklık gibi konularda adaylara sorular sorulacaktır. Adayların başarılı sayılması için 100 üzerinden minimum 70 alması gerekli olduğu da yine ilanda açıklanmıştır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu