Başvurular

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardımları, başvurular bölümümüzde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardımları ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardımları ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Türkiye’nin birden fazla şehrinde belediyeler yardıma muhtaç insanlara sahip çıkmaktadır. Belediyeler vatandaşlarla bütünleşerek gerekli ihtiyaçları noktasında faydalı oluyor. Bu yardımlardan birini de Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yapıyor. Peki Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardımları ne tür yardımlardır? Herkes yardımdan yararlanabiliyor mu? Sosyal destek ve yardım etkinliklerine başvurmak için neler yapmak gerekir? Tüm detaylar paylaşımımızda.

Balıkesir Büyükşehir belediyesi yardımları ekipler aracılığıyla profesyonel bir biçimde yönetilirken ihtiyaç sahiplerini tatmin etmek öncelikli görevdir. Bu nedenle yardım kolileri hazırlanırken kimlerin neye ihtiyacı olduğu tespit edilerek bir plan üzerine yardım faaliyeti yürütülür.

İnsanoğlu bazı zamanlarda sosyal destek ihtiyacı duyabiliyor. Farklı nedenlerle durumu olmayan vatandaşlarımız son günler geçirebiliyor. Bu durumlarda ise kurum ve kuruluşların yardım yapması önemli. Bu yardım elinin özellikle de belediye aracılığıyla yapılması daha da manalı hale geliyor. Belediyelerin olanaklarının olması ve bu olanakları vatandaşlar için kullanması önemli. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de yapmış olduğu yardımlarla vatandaşını unutmuyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 2014 senesinden beri alınan kararla birlikte il içinde bulunan ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Her yıl yapılan yardımlar aracılığıyla bir çok vatandaşın eksiği gideriliyor. Yaklaşık 6 senedir yürütülen yardım çalışmaları her sene bütçe artarak sürdürmekte. Bunun yanında daha fazla insana ulaşım sağlanıyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Sosyal destek ve yardımları, belediyenin Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü yürütmektedir. Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü, yapılan başvurular neticesinde yardıma gereksinimi olan bireylere veya ailelere ulaşıyor. Tüm hizmetlerin asıl ana çıkış yeri ise Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı. 2014 senesinde çıkan kararla belediye yardımları goğrudan Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlandı.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın altında 4 ayrı şube müdürlükleri yer alıyor. Bunlar Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü. Sosyal destek almak isteyen insanlar bu kurumlara başvuru yaparak yardım talebinde bulunabiliyor. Ayrıca spor faaliyetleri için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardımları da hızla sürdürmektedir. İmkânı olmayan sporcularda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla unutulmamış.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Corona Döneminde Yardımlar Tam Hız Devam Etti

2020 senesinde dünyayı sarıp sarmalayan salgın Türkiye’yi de önemli ölçüde etkiledi. 2019 senesinin sonlarında yaşanan Koronavirüs, Türkiye’ye ise 2020 senesinde giriş yaptı. Salgının üzerinden 1sene geçmesine rağmen büyük ölçüde seyri değişmedi. İnsanların yettiği kadar dikkat etmemesi de sürecin uzamasına yol açtı. Tüm bunlarla birlikte ekonomik sıkıntıların yaşanması bir çok aile ve bireyi zora soktu. Zor günlerde bireylerin imdadına yine belediyeler koşmaktadır. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardımları yaşlı, genç, hasta, muhtaç birden fazla insana ulaşarak bu hususta kıymetli işler çıkarmaya sürdürmektedir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs zamanında hemen hemen 20 bin aileye yardım etti. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı aracılığıyla gıda yardımı yapıldı. Sadece aileler değil, esnaflarda bu sürede unutulmadı. Yardıma gereksinimi olan vatandaşlar, 444 40 10 numiçinden ulaşabilir. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi’ni arayarak durumunuzu anlatabilirsiniz. İhtiyacı olan her vatandaş iletişime geçtikten sonra gerekli yardımı alabilir.

Salgın zamanında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerle koordineli biçimde çalışmaktadır. 20 ilçe belediye düzenli ve planlı çalışarak gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Hem sahada hem de belediye içinde çalışan ekipler yardım konusunu titizlikle yürütüyor. Kısa olaraksı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi koronavirüs dönemini de yardımlarla vatandaşını unutmadı. İş yerini açamayan veya işini kaybedenler için yapılan yardımlar birden fazla kişi için umut oldu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Eğitim Yardımları

Belediye sosyal yardım kapsamı içinde il içinde yaşayan tüm vatandaşların sorumluklarını üstleniyor. Kimin hangi hususta ihtiyacı varsa o yönde yardımlar yapılıyor. Gıda, giysi, maddi olarak destekler sağlayan Balıkesir Büyüksehir belediyesi yardımları ihtiyaç sahiplerinin yüreğine bir nebze de olsa su serpmektedir.  Aileler başta olmak üzere bireylerin sıra sıra ihtiyaçları giderilmektedir. Üniversitede öğrenim gören öğrencileri de unutmayan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, gerekli maddi ve manevi desteklerini ulaştırıyor. İl içinde bulunan üniversite öğrencilerinin bunun yanında hazırlık zamanında olan öğrencilerin ihtiyaçları da karşılanıyor.

6 senedir düzenli biçimde yürütülen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardımları bu zamana kadar binlerce insana ulaştı. Ve sosyal destek halen binlerce insana ulaşmaya sürdürmekte. Sosyal destek ve yardım kapsamı içinde engelli vatandaşlarda unutulmuyor. Günlük ve aylık gerekli ihtiyaçları Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı personelleri aracılığıyla gideriliyor.

En son Balıkesir Büyükşehir Belediyesi spor etkinlikleri içinde bütçe belli bir bütçe ayırmıştır. Spor hizmetleri adı altında genç sporculara öncelik veriliyor. Ulusal ve Türkiye içi birden fazla müsabakaya hazırlanan sporcular belediye aracılığıyla destekleniyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yardımları için  Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na başvuru uygulayabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için 444 40 10 hattını arayabilirsiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İletişim 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardımları hususunda belediyenin web sayfasını ziyaret etmenizi öneriyoruz. Bu web sayfasında belediyenin vermiş olduğu hizmetlerin tamamı bulunmaktadır. Buraya tıklayarak Balıkesir Büyükşehir Belediyesi web sayfasına varabilirsiniz.

DİĞER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu