Sağlık

Balgam Nasıl Atılır Bitkisel Çözüm

Balgam Nasıl Atılır Bitkisel Çözüm, sağlık bölümümüzde Balgam Nasıl Atılır Bitkisel Çözüm ile alakalı bilgi aktaracağız.. Balgam Nasıl Atılır Bitkisel Çözüm ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Balgam Nasıl Atılır Bitkisel Çözüm

Balgam nasıl atılır? Balgam üst solunum yoluyla vücudumuza girmiş olan madde yahut mikro organizmaları süzgeçten geçirmektedir. Balgam beyaz, sarı ve şeffaf görünüme sahiptir. Akciğerde biriken balgam genelde öksürük yoluyla dışarı atılmaktadır. Balgam bir hayli önemli hastalık türü değildir. Genelde üşütme, sigara kullanımı, temiz olmayan ürün tüketimi sonrasından bademciğin tam anlamıyla süzemediği maddelerin akciğerde birikmesi neticesinde meydana gelir. Tedavi edilmediği takdirde bronşit hastalığa neden olabilmektedir. İlk başlarda mide bulantısı, kusma gibi reaksiyonlar gösterebilmektedir. Bundan dolayı de balgam nasıl atılır bitkisel çözüm önerilerini sizlerle paylaşmaktayız.

Balgam her yaşta görülen ciddi olmayan rahatsızlardan biridir. Her yaş grubundaki insanlarda görülebilir. En çok bebeklik zamanından karşılan bir durum olduğu uzman doktorlar aracılığıyla belirtilir. Akciğerlere verilen zarar neticesinde balgam meydana gelir. Bu durumdan en fazla yeterli bağışıklığı olmayan, tütün kullanan, vücut ısısını koruyamayan, sağlıksız ürünler tüketen, spor yapmayan insanlar etkilenmektedir. Lakin korkulduğu gibi bir durum değildir, ileri düzeyde bir balgama sahip değilseniz, balgam nasıl atılır bitkisel çözüm önerilerimiz ile basit bir şekilde atlatabilirsiniz. Balgamın rengine göre farklı tedavi metotları bulunmaktadır. Sarı renkte bir balgam atıyorsanız, antibiyotik kullanmanız gerekebilir. ( Uzman bir doktora danışmadan kullanmayınız.)  Bunun dışında beyaz yada şeffaf renkte balgam atıyorsanız, bitkisel tedavi metotları ile çözüm bulacaksınız.

Elma, Bal ve Limon Tarifi

Malzemeler;

Hazırlanışı:

Elmaları iyice pişirdikten sonra püre haline alıncaya kadar ezilmelidir. Daha sonra bal ve  limon suyu ilave edilmektedir. Hazırlanan karışım günde 2 kez tüketilmelidir. Bu yöntem ile 1 hafta içinden balgamınızı atabilirsiniz.

Malzeme;

Hazırlanışı;

Yukarıda belirtmiş olduğumuz ürünleri meyve suyu sıkıcı robot yoluyla sıvı hale getirdikten sonra tüketmelisiniz. 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı zencefil, 1 tatlı kaşığı zerdeçal ekleyerek tüketilebilir. Günden yarım litre alınmalıdır.

Malzemeler;

Hazırlanışı:

İlk olarak 250 gram soğanı ufak olarak doğrayın. Ayrı bir kavanozda şarap ve balı iyice karıştırın.  Sonra bütün karışımları birleştirerek 4 5 gün beklettikten sonra tüketebilirsiniz. Günde 1 yahut 2 kaşık tüketin. Solunum problemlerinden en fazla kullanılan metotların başından kullanılan soğan ve bal karışımını evinizde rahatlıkla deneyebilirsiniz.

Çok zaman harcamak istemiyorum diyorsanız, şu bitkisel çözüm metotlarıni de deneyebilirsiniz.

Balgam nasıl atılır bitkisel çözümler karışımlar ile değil çaylarla da olabilecekdür. Balgam söktürücü çay listemiz aşağıdaki gibidir;

Kekik çayına bal ilave ederek tüketilmesi boğazın yumuşamasına ve balgamın atımını hızlandırmaktadır.

Nane çayının en büyük özelliği boğazı yumuşatması ve öksürüğü geçirmesidir. Nane’nin keskin kokusu solumak, üst solunum yollarımızın açılmasına yardımcı olmaktadır. Bunun dışında nane yağını boğaza ve göğüs kısmına masaj yoluyla uygulanılması, balgamın atılmasına yardımcı olmaktadır.

Okaliptüs çayı içildiğine boğazın yumuşamasına ve öksürüğü azalmasına neden olmaktadır. Bunun dışında Okaliptüs bitkisinin 8- 9 adet yaprağını bir tencerede kaynatarak buharının solunması, solunum yollarının açılmasına yardımcı olmaktadır.

En keskin bitkilerin başında gelen anason çayının içilmesi ve buharının solunması üst solunum yollarının açılmasına yardımcı olmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu