Başvurular

Bakanlık 750 Kamu Personeli Alımı (Kamu İlanları Başvuru Şartları) 2022

Bakanlık 750 Kamu Personeli Alımı (Kamu İlanları Başvuru Şartları) 2022, iş başvuruları bölümünde Bakanlık 750 Kamu Personeli Alımı (Kamu İlanları Başvuru Şartları) ile ilgili bilgi aktaracağız. Bakanlık 750 Kamu Personeli Alımı (Kamu İlanları Başvuru Şartları) ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Bakanlık 750 Kamu Personeli Alımı (Kamu İlanları Başvuru Şartları)

Kamu İlanları ile 750 kamu personeli alımı yapılacağı bilgisi verildi. Bakanlık ilanları için adaylarda aranan genel şartlar ile birlikte başvuruları nasıl yapılacağı paylaşıldı. Alımı yapacak olan Ticaret Bakanlığı şehirlere kadro dağılımı tablo şeklinde sunuldu.

Bu ilana başvuru yapacak adaylara fiziki yeterlilik sınavı uygulanacaktır.

Kadro Alımı Yapacak Şehir Listesi

Van, Ağrı, Antalya, Ardahan, Artvin, Edirne, Gaziantep, Giresun, Hakkari, Hatay, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Mardin, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Şırnak, Zonguldak ve Trabzon şehirleri bu kadrolara alım yapacaktır.

Adaylar Başvuruyu Nasıl Yapacak?

İlana göre 9 Ağustos 2021 tarihinde başlayıp 18 Ağustos 2021 tarihinde sona erecektir. Sınava katılmak isteyen adaylar, e-Devlet (Ticaret Bakanlığı / Kariyer kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvuru yapması istenmektedir.

muhafaza-memuru-alimi.jpg

Aranan Ortak Başvuru Şartları

Adaylar fakülte ve yüksekokulların hukuk, ülkeler arası ilişkiler, siyaset bilimi ve ülkeler arası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, ülkeler arası ticaret ve lojistik, ülkeler arası ticaret ve işletmecilik, ülkeler arası ticaret, finans ve bankacılık, gümrük işletme bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu aracılığıyla onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda gösterilen bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.

Muhafaza Memuru Alımı KPSS ve Boy Şartları

ÖSYM Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 70 puan ve üzeri puan alması istenmektedir. Erkeklerde minimum 172 cm, kadınlarda ise minimum 165 cm boyundan kısa olmaması gerekmektedir.

Başvuru Metni

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu