Sağlık

Bağırsak Temizliği Nasıl Yapılır?

Bağırsak Temizliği Nasıl Yapılır?, sağlık bölümümüzde Bağırsak Temizliği Nasıl Yapılır? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Bağırsak Temizliği Nasıl Yapılır? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Bağırsak Temizliği Nasıl Yapılır?

Toksinler, bağırsaklarımız için zararlıdır ve belli bir zaman zarfında bazı sağlık problemlerine neden olmaktadır. Bu sağlık problemlerinin başında da, sindirim sisteminin zayıflaması gelir. Sindirim sisteminin zayıflaması halinde vücudumuz en büyük savaşçısını kaybeder ve bir çok hastalığa karşı mağlup olur. Bundan dolayı bağırsak temizliği nasıl yapılır? Sorusunun cevabı insanlar için önemli bir konudur.

Kolon (bağırsak),  besin maddeleri, tuz ve su gibi öğelerin diğer sindirilemeyen besinlerden ayrılmasında önemli bir görev üstlenir. İnce bağırsak da katı atıkların vücuttan atılması görevin yapar.

Bağırsak temizliği için aşağıdaki kürü deneyebilirsiniz.

Malzemeler

Yapılışı

Bu karışım gece yatmadan önce içildiği takdirde kolonların bi hayli hızlı bir biçimde temizlenme sürecine gireceğini sizlerde göreceksiniz. Bu kür her öğünden 1 saat önce içildiği takdirde de tesirini fazlası ile gösterecektir.

Yukarıda yer verdiğimiz kür, bağırsak temizleme için en etkili kürlerden biri olma özelliğini taşır ve bunun bunun yanında zencefil ile de bu işlem gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için;

Gerekli Malzemeler

Nasıl Yapılır?

Bu kür haftalık tekrarlanır ise, bağırsak temizleme hususunda bi hayli faydalı olacaktır.

Gerekli Malzemeler:

Hazırlanışı:

Bu kür 1 hafta süresinde tekrar edilmelidir. Böylelikle bağırsaklarda hareketlenme meydana gelir. Kolon temizlemenin bunun yanında bağırsakta biriken toksinlerin yok olmasında da etkilidir. Faydaları bununla da bitmiyor. Aynı zamanda idrar söktürme hususunda da bu kür bi hayli başarılıdır.

Bu kürde kullanılan gıdaların her biri metabolizmanın çalışmasını sağladığı için kabızlık sorununa da çözüm olarak tüketilebilir. Ayrıca bu karışımı arada bir kullanmanız halinde kolon kanseri için bir tedbirdir.

Malzemeler:

Hazırlanışı:

Bu karışımı 7 günde bir kez tekrarlamanız yeterli olacaktır. Kolonların temizlenmesi için bi hayli etkili olan bu karışım, toksinler ile savaşta sistemin çok daha kuvvetli olmasını yarayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu