Sağlık

Bacak İnceltme Hareketleri, Evde 6 Etkili Temel Hareket

Bacak İnceltme Hareketleri, Evde 6 Etkili Temel Hareket, sağlık bölümümüzde Bacak İnceltme Hareketleri, Evde 6 Etkili Temel Hareket ile alakalı bilgi aktaracağız.. Bacak İnceltme Hareketleri, Evde 6 Etkili Temel Hareket ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Bacak İnceltme Hareketleri, Evde 6 Etkili Temel Hareket

Bacak inceltme hareketleri ile kalın bacaklardan kurtulmak olabilecek mü? Bacaklarımız vücudumuzun dışarıdan görüntüsüne bi hayli etki ediyor. Bu makalemizde siz değerli okurlarımıza videolu ve anlatımlı evde uygulanabilecek inceltme hareketlerini göreceğiz.

Bacaklarınızı inceltmek için siz değerli okurlarımıza aşağıda videosu ve anlatımı bulunan goblet squat, bulgarian split squat, calf raise, lateral lunge, reverse lunge, sumo deadlift hareketlerini paylaşımı yaptık.

İlk hareketimiz goblet squat düz ve dik bir duruşun sonrasında klasik squat hareketimizi yapıyoruz, hareket boyunca elimizde ağırlığı üst aracılığıyla kavrayarak göğsümüzün önünde tutuyoruz.

Ağırlıklar ellerimizde bir ayağımızı herhangi bir nesneye yerleştirdikten sonra diğer ayağımızı kırarak squat hareketimizi gerçekleştiriyoruz. Bacak inceltme planımızın dışında bacaklarımızı güçlendirmek için de bi hayli etkili bir harekettir.

Bacak inceltme hareketlerimizden üçüncüsü bi hayli kolay ve basit bir hareket. Dik bir duruş ve ellerimizi belimize getirdikten sonra parmak ucumuzda yükselip, tekrar başlangıç duruşumuza dönüyoruz.

Lateral lunge hareketimizde ayaklarımız birbirine yakın ve ağırlıklar elimizde başlangıç duruşumuzu alıyoruz. Daha sonra ayaklarımızdan birini yana doğru açarken belden o yöne doğru eğilerek hareketimizi uyguluyoruz. Başlangıç duruşumuza dönerek hareketi tamamlıyoruz.

Reverse lunge hareketimizde bir bacağımızı geriye attıktan sonra aşağıya doğru eğiliyoruz. Hareket esnasında dengemizi sağlayabilmek için diğer bacağımızı dizden kırıyoruz. Başlangıç duruşumuza dönerek tekrarlıyoruz.

Hareketlerimizden sonuncusuna geldik. Bu hareketimizde bacaklarımız açık, öne doğru eğilirken, kalça bölgemiz dışarıya doğru çıkacak. Başlangıç duruşumuza dönerek hareketimizi tamamlıyoruz.

Her hareketin etki tesiri birbirinden farklıdır. Bu hareketlerden uygulamak istediklerinizi programınıza belirli tekrar ve setler halinde ekleyebilirsiniz. Bu tamamen bireylerin tekrar güçlerine ve programlarına göre farklı düzenleneceği için tekrar ve set sayılarını kendiniz belirleyeceksiniz. Lakin unutmamanız gereken tek şey bir hareketin etkili olabilmesi için minimum 6 tekrar uygulanması gerektiğidir.

Kadınların bir çoğu ince ve güzel bacaklara sahip olmak ister. Formda ve fit bacaklarını sergilemekten kaçınmazlar. Fit görünümden uzak, orantısız ve kalın bacaklara sahip olanlar ise bacaklarını nasıl saklayacaklarını bilemezler.

Kalın bacaklar, genetik ve çözümsüz bir problem değildir. Doğru beslenme programı ve spor faaliyetleri ile bacaklarınızı incelterek istediğiniz forma sokabilirsiniz. Lafı uzatmadan bunu nasıl yapacağımızdan söz edelim.

Şüphesiz kaslar, bacaklarımız da yağlardan daha az hacim alır. Yağlardan arınmak ve kas kütlesi artışı bacaklarımızın daha ince ve daha formda gözükmesine yardımcı olmaktadır. Yağsız ve ince bacaklara sahip kadınların güç odaklı bacak egzersizleri yapması ise bacaklarının kalınlaşmasına neden olacaktır.

Yeterli düzeyde yağlardan arınan, kaslı bacaklarımıza güç odaklı hareketlerle daha fazla kas kütlesi katabiliriz. Bacaklarda olacak kas kütle artışı doğal olarak daha büyük kas kütleleri ve daha kalın bacaklara neden olmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu