Başvurular

B ve C ehliyetleriyle 541 kamu personeli alımı (itfaiyeci alımı) 2022

B ve C ehliyetleriyle 541 kamu personeli alımı (itfaiyeci alımı) 2022, iş başvuruları bölümünde B ve C ehliyetleriyle 541 kamu personeli alımı (itfaiyeci alımı) ile ilgili bilgi aktaracağız. B ve C ehliyetleriyle 541 kamu personeli alımı (itfaiyeci alımı) ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

B ve C ehliyetleriyle 541 kamu personeli alımı (itfaiyeci alımı)

Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar içinden 541 kamu personeli alımı yapılacak. B yahut C ehliyeti olan adaylar içinden alım yapılacak. Türkiye genelinden başvurular kabul edilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı kadrolu alım olarak 541 kadro açtı. Alıma başvurular minimum KPSS 60 puanı bulunan adaylar içinden yapılacak. İtfaiye eri alımı ünvanında yapılıyor. işte bütün detaylar şöyle sunuldu.

tfaiye-eri-alimi.jpg

Başvuru genel şartları

Kılavuzda gösterilen kadrolarda lise, önlisans ve lisans mezunu olacak,

Adaylar Türk vatandaşı olacak,

Kamudan mahrum olmayacak,

Erkek adaylar askerliği yapmış, tecilli yahut muaf olacak,

Görevini yapmasına engel sağlık ve zihinsel engeli olmayacak,

KPSS 60 puanı bulunacak,

Tartım ve ölçüme göre erkekler 167 cm ve bayanlarda 160 cm boyundan kısa olmayacak,

Sınav tarihinde 30 yaşını bitirmemiş olacak,

Yükseklik ve dar alan fobisi olmayacak ve kamu kurum ve kuruluşlarından önceden çıkarılmamış olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru şekli ve tarihi

Başvuru yapacak adaylar 25 Mayıs 2021 tarihi ile 1 Haziran 2021 tarihi bitimine kadar Türkiye.gov.tr internet adresinden elektronik form doldurularak yapılacak. Toplamda 2705 kişi sınava davet edilecektir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu