Başvurular

B Ehliyetli zabıta memuru alım ilanı 2022

B Ehliyetli zabıta memuru alım ilanı 2022, iş başvuruları bölümünde B Ehliyetli zabıta memuru alım ilanı ile ilgili bilgi aktaracağız. B Ehliyetli zabıta memuru alım ilanı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

B Ehliyetli zabıta memuru alım ilanı

B Ehliyeti olan adaylar içinden zabıta memuru alımı yapılacağı bilgisi verildi. Yaylakent Belediye Başkanlığı adı altında çalıştırılmak üzere boş kadro için zabıta memurluğu alım ilanı yayınlandı.

Genel idari hizmetler sınıfında 11 inci kadroda 1 adet zabıta memuru alımı için adayların herhangi bir önlisans mezunu olması, minimum B sınıfı sürücü belgesinin olması ve KPSS puanının minimum 60 olması özel niteliklerini taşımaları bekleniyor. Yine başvuracak olan adayların boy-kilo endeksi yapılacak olup 10 kilo fazla yahut az bir fark olmaması gerekiyor.

zabita-arac.jpg

Erkek adaylarda minimum 1.67 ve kadın adaylarda ise minimum 1.60 uzunluğunda olmaları gerekmektedir. Ayrıca sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olma şartı da aranmaktadır.

Adaylardan istenen genel şartlar ise unvanın memur olması sebebiyle; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, askerliğini yapmış olması, herhangi bir suçtan dolayı 1 yıl ve üzerinde bir ceza almamış olması nitelikleri aranmaktadır. Bu ilan için Türkiye genelinden başvuru kabul edilecek olup bay ve bayan adaylar başvurabilecekler.

zabita-arac.jpg

Başvuru tarih ve şekli

Yaylakent Belediye Başkanlığı adı altında çalıştırılmak üzere 1 adet zabıta memuru alımı ilanı için yukarıda gösterilen nitelikleri taşıyan her adaylar Belediyenin resmi internet adresindeki başvuru formunu doldurması, kimlik fotokopisi ve aslı, diploma yahut mezuniyet belgesi, KPSS çıktısı, askerlik durum belgesi, görevini devamlı yapmasına engel olmayan sağlık durumu beyanı, son altı ay içinde çekilmiş 5 adet biyometrik fotoğraf ve sürücü belgesi aslı ve fotokopisi ile birlikte 14/04/2021 tarihi ile 16/04/2021 tarihleri içinde Yaylakent belediyesine şahsen müracaatta bulunmaları gereklidir.

Müracaat sonrası sınava girmeye hak kazanan adayların listesi belediyenin internet sitesinden yayına girecek olup bu ilandan sonra ise hak kazanan bireyler için belediyenin internet sitesinden sınava giriş belgesi düzenlenecektir. Bu belgelerin temin edilmesinden sonra 03/05/2021 günü saat 09.30 dan bu yana mülakat yapılacaktır. Mülakat sonucuna göre kazanan bireyler mülhakatın akabinde listelenerek ilan edilecektir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu