Başvurular

B Ehliyetli 250 Zabıta Alımı Başvurusu 14-30 Haziran 2022

B Ehliyetli 250 Zabıta Alımı Başvurusu 14-30 Haziran 2022, iş başvuruları bölümünde B Ehliyetli 250 Zabıta Alımı Başvurusu 14-30 Haziran ile ilgili bilgi aktaracağız. B Ehliyetli 250 Zabıta Alımı Başvurusu 14-30 Haziran ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

B Ehliyetli 250 Zabıta Alımı Başvurusu 14-30 Haziran

Zabıta olma için başvuru şartları nelerdir? B ehliyetli 250 zabıta alımı başvuruları 14-30 Haziran 2021 tarihleri içinde yapılacak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı alımı nasıl gerçekleştirecek.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı 250 zabıta memuru alımı minimum KPSS 65-70 puanı bulunan adaylar içinden yapacak.

Adaylarda aranan başvuru şartları

Adayların B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekiyor. Önlisans yahut lisans mezunu olması gerekiyor. Belediye Zabıta Yönetmeliği tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde minimum 1.67 cm, kadınlarda minimum 1.60 cm boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu içinde (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmaması gerekiyor. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

Tabloya Göre Öğrenim Durumları

Gıda teknolojisi, gıda teknikerliği, fermantasyon, fermantasyon teknikerliği, fermente ürünler önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Çevre, çevre sağlığı, çevre kirlenmesi ve kontrolü, çevre koruma, çevre koruma ve kontrol önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Mahalli idareler, mahalli idareler (zabıta) yahut yerel yönetimler ön lisans programlarından birinden mezun olmak.

Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme yahut iktisadi ve idari bilimler fakültelerinin lisans programlarının birinden mezun olmak.

Başvuru Nasıl ve Hangi Şartlarda Yapılacak

Başvuru yapacak adaylar 14 Haziran 2021 ile 30 Haziran 2021 tarihi mesai günlerinde sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yaptırmak üzere Cumhuriyet Caddesi 19 Mayıs Kompleksi içinde bulunan Atatürk Spor ve Sergi Sarayı / Altındağ-ANKARA adresine şahsen başvuru yapması gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu