Başvurular

B ehliyetli 13 kamu personeli alımı (Erkek Kadın İtfaiye Eri) 2022

B ehliyetli 13 kamu personeli alımı (Erkek Kadın İtfaiye Eri) 2022, iş başvuruları bölümünde B ehliyetli 13 kamu personeli alımı (Erkek Kadın İtfaiye Eri) ile ilgili bilgi aktaracağız. B ehliyetli 13 kamu personeli alımı (Erkek Kadın İtfaiye Eri) ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

B ehliyetli 13 kamu personeli alımı (Erkek Kadın İtfaiye Eri)

B ehliyetli kamu personeli alımı ilanı yayınlanmıştır. Edirne Büyükşehir Belediye Başkanlığına yapılacak olan 13 kadroluk işçi alımı için adayların ilk kez bu kadroların tamamı için minimum B sınıfı sürücü belgesi ve KPSS puanlarının minimum 60 olması şartları aranmaktadır.

Açılan bu 13 kadronun alımları için aranan mezuniyet koşulu dağılımı ise şu biçimdedir: 3 adet kadro için minimum herhangi bir Lisans mezunluğu, 6 adet kadro için herhangi bir Önlisans mezunluğu, 4 adet kadro için minimum ortaokul (lise yahut dengi) mezunluğu şartları aranmaktadır.

itfaiyeci-alimi-kadin-erkek.jpg

Başvuru için istenen genel şartlar

Personel alımı yapılacağı için genel şart olarak 48’inci maddede gösterilen şartlar aranmaktadır. Bunlar ise; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, yüz kızartıcı bir suçtan dolayı bir yıl yahut daha fazla süreyle hapis cezasına mahkum edilmemiş olmak, askerlikle ilginin bulunmaması (yapmış, ertelemiş yahut yedek sınıfına geçirilmiş olmak), görevini yapmasına engel olacak akıl yahut bedensel engeli bulunmamak, ilan edilen kadrolar için gerekli diğer şartları taşımak.

Başvuru için istenen özel şartlar

Adayın bitirmiş olduğu mezuniyetine göre KPSS puanının minimum 60 olması, Belediye aracılığıyla yapılacak olan boy-kilo endeksinin 10 kilodan fazla yahut az olmaması (tartılma işi aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla bulunacağına dikkat edilmelidir), Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olması, İtfaiye erliğine uygun olarak kapalı alan, dar alan yahut yükseklik korkusunun bulunmaması, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması, öncedenki çalıştığı yerlerden disiplinsizlik yahut ahlaki problemlerden dolayı çıkartılmamış olması gerekmektedir.

bayan-itfaiye-eri-alimi.jpg

Başvuru aşaması nasıl olacak?

Belirtilen bu genel ve özel şartları taşıyan bireylerin 26 Nisan 2021 tarihi ile 30 Nisan 2021 tarihleri içinde başvuruyu istenen belgelerle birlikte Babademirtaş Mah. Çubukçular Hamam Sok. No: 17 Daire: 2 Merkez/EDİRNE adresinde bulunan Belediye Sağlık İşleri birimi aracılığıyla yapılacak boy-kilo endeksi ölçümü sonrası aynı mahalle ve cadde üzerinde bulunan No: 11’deki belediyeye bağlı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen müracaat ederek başvuruyu tamamlayacaklardır.

İstenen belgeler:

Edirne Büyükşehir Belediye resmi internet adresinde bulunan “başvuru formu”nu indirerek doldurup imzalamak, nüfus cüzdanınızın aslı yanınızda bulunmak kaydıyla fotokopisi, mezuniyet belgesi aslı yahut noter tasdikli örneği, 2020 KPSS çıktısı (ÖSYM sitesinden doğrulama kodlu), yabancı okul mezunları için denklik belgesi aslı yahut noter tasdikli örneği, askerlik belgesi, görevini sürekli olarak olarak yapmasına engel bir durumu olmadığına dair beyanı, sürücü belgesi aslı yahut noter tasdikli örneği, 2 adet biyometrik fotoğraf (bir tanesi başvuru formuna yapıştırılmalı).

Başvuru kabul-red ve ilanı:

Belgelerin ibrazından sonra kadro rakamının 5 katı kadar (65 kişi) sözlü ve uygulamalı sınava çağrılacaktır. Sözlü ve uygulamalı sınava hak kazanan aday listesi ise 07/05/2021 tarihinde kurumun internet sayfası üzerinden açıklamalacaktır. İlan sonrası adayların “sınav giriş belgesi”ne iletişim bilgileri bölümüne adreslerinin yazılması istenecek olup adres bildirimi sonrası başvuranlara belediye aracılığıyla giriş belgesi gönderilecektir. Bu belge sınava girişte ibraz edilecektir.

20/05/2021 tarihinde sözlü sınav, 21/05/2021 tarihinde ise uygulamalı sınav yapılacaktır. Bu sınavların İstasyon Mah Sanayi Sitesi 1. Sok. No: 12 Merkez/EDİRNE adresinde faaliyet gösteren İtfaiye Müdürlüğünde gerçekleştirileceği ilanda açıklanmıştır. Yine sınavlar saat 09.00’da ekranlara gelecek olup aynı gün içinde sınavın bitmemesi durumunda ertesi gün devam edileceği açıklanmıştır.

Sözlü ve uygulamalı sınav:

Sözlü mülhakatın Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve Mahalli idarelerle alakalı temel mevzuat’ı kapsadığı, Uygulamalı mülhakatın ise; mesleki bilgi ve kabiliyetin ölçülmesi, araç kullanımı ve sportif dayanıklılık gibi özelliklerin ölçülmesini kapsadığı açıklanmıştır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu