Başvurular

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardımları 2021

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardımları 2021, başvurular bölümümüzde Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardımları 2021 ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardımları 2021 ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardımları 2021

Aydın Büyükşehir Belediyesi yardımları ile Aydın il sınırları içinde ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı amaçlamaktadır. Sosyal hizmetleri ve sosyal yardımları ile örnek bir belediyecilik anlayışı sunan Aydın Büyükşehir Belediyesi özellikle Koronavirüs salgını ile maddi açıdan kayba uğramış vatandaşlarının gereksinimlerini gidermeye çalışıyor. Temel gıda gereksinimini dahi karşılamakta zorlanan vatandaşlar Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım başvurusu ile durumlarına çare aramakta.

Aydın Büyükşehir belediyesi yardımları

Aydın belediyesinin yardımlarını şu biçimde sıralayabiliriz. 

 • Askıda Fatura yardımı
 • Sıcak Yemek Yardımı
 • Aydın Büyükşehir belediyesi Kömür Yardımı
 • Kuru gıda ve et yardımı
 • Yoğurt ve peynir yardımı
 • Yatak , Hasta Bezi, Akülü Sandalye yardımları
 • Tekerlekli Sandalye yardımı
 •  Beyaz Baston Yardımı
 • Yaşlılar için Ev Temizliği yardımı
 • Berber ve Kuaför Hizmetleri
 • Evde Sağlık Hizmetleri
 • Şehit ve gazi yakınlarına yapılan yardımlar
 • Asker ailelerine yapılan yardımlar
 • Aydın Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye yardımı
 • Bebek bezi ve bebek maması yardımı
 • Aydın Belediyesi Eşya yardımı
 • Barınma yardımı(şiddet mağduru kadınlar için)

Aydın Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura Yardımı

Aydın Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarından olan, özellikle salgın zamanında bir çok büyükşehir belediyesi aracılığıyla başlatılan bir uygulama olan “askıda fatura”,  temel gereksinimlerini karşılamakta zorlanırken bir de faturalar ile uğraşmak zorunda kalan vatandaşlara nefes aldırmayı amacında olan bir uygulamadır.  İnternet üzerinden ASKİ su faturalarını bırakan vatandaşların faturaları bağışçılar aracılığıyla ödenilmektedir. Aydın Büyükşehir Belediyesi yardımları hususunda bu sistem özellikle çok sık kullanılır.

Askıda fatura için şu an yalnızca su faturaları sisteme yüklenebilmektedir. ASKİ faturasını ödemekte zorlanan vatandaşlar, sisteme faturalarını yükleyerek ödenmesini talep edebilmektedir.

Aydın E-belediye Yardım Başvurusu

https://eaboneislemleri.aydinaski.gov.tr/fatura adresinden ASKİ su faturanızı ödenmesi için bırakabilir veya askıdaki faturalardan birini ödeyebilirsiniz. Linke tıkladığınızda “Fatura Öde” ve “Fatura Bırak” Şeklinde iki seçenek karşınıza çıkmakta. Askıdaki faturalardan birini ödemek istediğinizde “Fatura Öde” kısmına tıklayarak istediğiniz tutarı seçerek faturaları listeleyebilirsiniz. Daha sonra ödemek istediğiniz faturayı seçtiğinizde kart detaylarınızi girerek ödeme uygulayabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi yardımlarından olan “askıda fatura”ya, faturanızı ödenmek üzere bırakmak için https://eaboneislemleri.aydinaski.gov.tr/fatura adresinde girdikten sonra “fatura bırak”  butonunu tıklayıp çıkan ekranda sizden istenen bilgileri doğru bir biçimde girmeniz gerekmektedir.  Sisteme şu an için yalnızca su faturaları yüklenebilmektedir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi fatura ödeme

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sıcak Yemek Yardımı

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardımlarından bir diğeride günlük yapılan sıcak yemek yardımıdır. Aydın il sınırları içinde 17 ilçede yemek yapamayan, imkânı olmayan vatandaşlara günlük sıcak yemek sevkiyatına Ramazan ayında da devam eden Aydın Büyükşehir Belediyesi günlük 25 bin insana ulaşmaktadır. Yemekler sağlıklı bir ortamda hazırlanarak pişirilmekte, menüler özenle hazırlanmaktadır. Yemekler ihtiyaç sahiplerinin adreslerine teslim edilmektedir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi sıcak yemek yardımından yararlanmak için 444 40 09 numaralı telefondan Hızlı Çözüm Merkezine varabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Kömür Yardımı

Aydın Büyükşehir Belediyesi yardımları hususunda kömür de mühimdir.  Mevsimlik olarak gerçekleştirilen kömür yardımıdır. Kış mevsiminin gelmesiyle yakacak almakta zorluk eden ve Aydın il sınırları içinde yaşayan vatandaşlara Aydın Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla kömür dağıtılmaktadır. Aydın Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarından olan kömür yardımı ile ilgili bilgi almak ve başvuru yapmak için 444 40 09 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvuru Formu

Aydın Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları içinde öne çıkan bir yardım da gıda yardımıdır. Başvuru yapan ve yapılan incelemeler sonunda ihtiyacı olduğu tespit edilen vatandaşlara gıda kolileri dağıtılmaktadır. Aydın Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımı olan gıda yardımı ile vatandaşların evlerinde yemek pişmesini, mağdur olmamalarını sağlamaktadır. Başvuru için herhangi bir form doldurmanız gerekmiyor. Başvuru yapmak isteyenlerin 444 40 09 numaralı çağrı merkezini aramaları gerekmektedir.

Aydın büyükşehir belediyesi erzak kolisi yardımı

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sağlık Yardımları

Aydın Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarından bir diğeride hastalara yapılan havalı yatak ve hasta bezi yardımı ve engelliler için yapılan tekerlekli sandalye, akülü sandalye ve beyaz baston yardımıdır. Hasta olup havalı yatak veya hasta bezi kullanması gerekliliği doktor raporuyla gösterilen ihtiyaç sahipleri veya engeli için gerekli aracı temin edemeyen engelliler, Aydın Büyükşehir Belediyesine başvurdukları takdirde bu yardımdan yararlanabilmektedir.  Başvuru yaparken sizden doktor raporunun veya engelli kimlik kartı, engelli sağlık kurulu raporunun istenebileceğini de unutmamanız gerekmektedir. Başvuru ve bilgi için 444 40 09 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım olarak eşya, kıyafet ve kırtasiye yardımı da yapabilmektedir.  Yine aynı çağrı merkezini arayarak başvuru uygulayabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yaşlılar için Evde Sağlık Hizmetleri

Aydın Büyükşehir Belediyesi yardımları verirken yaşlıları da unutmamış. Aydın Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarından bir diğeride dar gelirli, ihtiyaç sahibi, yaşlı ve engelli vatandaşlar için yürütülen sosyal hizmetlerdir. Bu sosyal hizmetler kapsamı içinde ev temizliği, berber ve kuaför, yahut evde sağlık hizmetleri verilmektedir. Bilgi almak ve yararlanmak için 444 38 33 veya 444 40 09 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Aydın Büyükşehir Belediyesi yardımları ve hizmetlerinden yararlanmak birden fazla yol bulunmaktadır.  Eğer siz de yardım başvurusu yapmak istiyorsanız 444 40 09 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Aramanız sırasında sizinle alakalı bilgiler alınıp ne tür bir yardıma gereksiniminiz olduğuna karar verilecektir.

Diğer Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım başvuru çeşidi de internet sitesi üzerinden yapılan başvurulardır. https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/15 adresindeki istek-şikayet formunu doldurarak da yardım başvurusu talebinde bulunabilirsiniz. Başvurunuzun değerlendirilebilmesi için formda bulunan bilgileri doğru bir biçimde doldurmanız gerekmektedir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu

Aydin Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı İletişim

Adres: Güzelhisar Mah. Istiklal Cad. No:4 AYDIN
Telefon: 444 40 09
Ayrıca Aydın Büyükşehir Belediyesinin bütün iletişim kanallarına web sitesinden de varabilirsiniz. Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ hattı , Aydın Büyükşehir Belediyesi Beyaz masa ve şikayet hatları başta olmak üzere bütün iletişim kanalları burada mevcuttur. Burayı tıklayarak web sayfasına varabilirsiniz.

E-posta: info@aydin.bel.tr

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Sorgulama

Aydın Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarından yararlanmak için başvuru yaptıysanız ve başvuru durumunuzu düşünüyorsanız telefonla yahut internet sitesi üzerinden başvurunuzu sorgulayabilirsiniz.

Telefonla yardım başvurunuzu sorgulamak için Hızlı Çözüm Merkezi 444 40 09 numarasını arayabilirsiniz. İnternet üzerinden yaptığınız başvuruyu sorgulamak için https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/16 adresine girip başvuru numaranız T.C. kimlik numaranız ve başvuru yaptığınız mail adresinizi girmeniz gerekmektedir.

DİĞER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİNİN BÜTÜN YARDIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu