Başvurular

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu, başvurular bölümümüzde Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ile alakalı ayrıntıları makalemizde bulacaksınız.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

?

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Aydın ilinde ikamet edip yardıma ihtiyacı bulunan, farklı nedenlerden yaşamını sürdürmekte ve temel gereksinimlerini gidermekte zorlananlar için Aydın Belediyesi yardım başvurusu son derece kurtarıcı bir destek olabilmektedir. Yaşlılar, engelliler, geliri olmayanlar gibi değişik birden fazla muhtaç birinin faydalanabildiği bu önemli yardımlarsa siz değerli okurlarımız için rehberimizde detaylandırılmaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Kendisine bağlı 17 ilçeye ve tabi ki ek olarak merkez mahallelerinde ikamet edenlere ihtiyaç halinde maddi yardım yahut hizmet desteğinde bulunan Aydın Belediyesi, bu doğrultuda farklı kategorilerde gereksinimleri karşılamaktadır.

  • Sıcak yemek yardımı: Günlük olarak muhtaç sahibi olduğu tespit edilen ailelere adreslerine sevkiyat yoluyla yemek ulaştırılmaktadır.
  • Kömür yardımı: Aydın Belediyesi sosyal yardım başvurusu onaylanan aileler için kış aylarında odun yahut kömür olarak yakacak yardımı yapılmaktadır.
  • Hasta bezi ve havalı yatak yardımı: Kendi gereksinimlerini karşılayamayacak durumda olup hastalığı yahut ileri yaşı sebebiyle kullanmakta olanlar için hasta bezi yahut havalı yatak yardımı yapılmaktadır.
  • Ayni yardımlar: Kıyafet, kuru yahut taze gıda yardımları, kırtasiye malzemesi yardımları, ev eşyası yardımları yine en hijyenik biçimde hazırlanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan Aydın Belediyesi yardım seçenekleri içinde bulunmaktadır.
  • Sağlık ürünleri desteği: Engelliler yahut yaşlılar için akülü tekerlekli sandalye, baston, yürüteç yahut protez gibi medikal ürünlerle destek sağlanmaktadır.
  • Hizmet desteği: Ruhsal yahut bedensel sağlığı sebebiyle ev ortamının sağlıklı olmasını yarayacak temel işlerini yapamayanlar için berber, kuaför yahut ev temizliği yardımı yapılmaktadır.
  • Askıda fatura: Gönüllü bireylerin yardıma muhtaç bireyler adına anonim biçimde faturasını ödediği sistemle dar gelirli ailelerin fatura giderleri karşılanabilmektedir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Yapılacak olan yardımın türüne bağlı olarak istenen belgeler ve yardımı alacak olan bireyler de değişmekle birlikte, geliri olmayan yahut yetersiz olanlar için nakit teslimi veya alışveriş çeki gibi farklı destek formlarında maddi katkı sunulabilmektedir. Yetkililerin bu amaçla talep ettiği form içinde verilen bilgiler ışığında yönetmelikle tespit edilen bir puanlama sistemi uygulanmakta ve puana bağlı olarak değişen miktarda çek, nakit, kupon vb. alınabilmektedir.

Kırtasiye malzemeleri gibi eğitime yönelik yardımlar için öğrencilik belgesine ek çocuğun ailenin SGK dökümünü ve muhtarlıktan alınan yoksulluk belgesini sunması gerekirken, birinin medikal ürün desteği yahut engelli yardımı alması için kuruldan heyet raporu alarak durumunu ispatlamış olması istenmektedir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediyelerin yaptığı yardımların en yaygın ve en fazla ihtiyaç duyulanlarının başında gelen sıcak yemek yardımı,  yalnızca Belediye yetkililerini arayarak gereksiniminizı belirtmeniz halinde karşılanmakta ve herhangi bir başvuru yahut form gerektirmemektedir. Lakin diğer tüm Aydın Belediyesi yardımlar başvuru süreçlerinde Belediye’nin sabit telefon hattını aramanız ve yetkililere durumu anlatmanız gerekmekte, bu yönteme ek olarak https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/15 linkinde bulunan istek formlarını doldurmanız da talep iletmek adına yeterli olmaktadır.

Başvuruların doğru biçimde değerlendirilebilmesi adına formda bulunan verilerin doğru girişi önem taşımakta, dileyenlerin Güzelhisar Mah. Istiklal Cad. No:4 şeklindeki açık adrese giderek yetkililerle yerinde görüşme yapması da olabilecek olmaktadır.

Ek olarak Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin tüm iletişim platformları web sitesi içinde bulunmakta ve Beyaz Masa gibi konuyla ilişkili birimlere ulaşmak için  i[email protected] mail adresinden faydalananlar da bulunmaktadır.

ASKİ su faturanızın gönüllü bir vatandaş aracılığıyla ödenmesi için https://eaboneislemleri.aydinaski.gov.tr/fatura adresine tıklayabilir, karşınıza çıkan seçeneklerde “Fatura Bırak” butonuna tıklayabilir, sonrasında ekranda bulunan boşluklara istenen bilgileri doğru biçimde girerek hizmetten faydalanabilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Başvuru yaparak yardımlara ulaşabilmek doldurulması ve imzalanması zorunlu bir belge olan Aydın Büyükşehir Belediyesi yardım başvuruformu birinin ihtiyaç düzeyini incelemek adına talep edilmektedir. İncelemeler neticesinde içinde bulunan bilgilerin doğrultuğunu teyit etmek olabilecek olduğundan ve yanlış bilgi beyanı cezai kapsama girdiğinden dolayı başvurularak yardım ne alanda olursa olsun doğru ve eksiksiz bilgi girişi gerekmektedir.

Aydın Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Farklı yardım alternatiflerinden herhangi birine, özellikle de maddi yardımlara başvurmuş olup sürecin güncel durumu ile ilgili bilgi edinmek isteyenlerin Aydın Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemi adına birden fazla alternatifi bulunmaktadır. Sürecin güncel durumunu öğrenmek istiyorsanız başvuru kanalları olan telefon hattı, mail adresi ve https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/16 linkini kullanmak olabilecek olmakta, teelefonla görüştüğünüz yetkileden yahut mail ile TC kimlik no detaylarını girdiğiniz sistem sayfasından güncel durumu öğrenmeniz sağlanmaktadır.

Aydın Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin sıcak yemek yardımlarından yararlanmak adına Belediye’ye ait 444 40 09 numaralı hattı arayarak Hızlı Çözüm Merkezi’na bağlanmanız olabilecekdür. Sadece bilgi almak yahut yardımlarla alakalı talep belirtmek isteyenlerin de faydalanabileceği bu numaraya ulaşılamaması halinde diğer bir alternatif olan444 38 33 ya numaralı hatta da başvurulabilir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Düzenli biçimde sevkiyatla sağlanan Aydın Belediyesi gıda yardımı gün içinde tüm il merkezi ve ilçeler genelinde 25 bin farklı haneye ulaşmaktadır. Herhangi bir başvuru süreci gerektirmediği için rahatlıkla alınabilen bu yiyecekler, maddi yetersizlik içinde olanların sağlıklarını korumak adına önem taşımakta, ek olarak form ile muhtaçlık durumunu belgelendirmiş olanlar için peynir, süt ve yoğurt şeklinde taze gıda veya bakliyat, yağ gibi kuru gıdalar için ayrı ayrı koli yardımı da yapılmaktadır. İhtiyaç sahiplerine ulaştırılan tüm yemeklerin menüleri özenle hazırlanmakta ve tazelikle ulaştırılmaları sağlanmaktadır.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvuru Formu

Aydın büyükşehir belediyesi gıda yardımı başvurusu belediyenin resmi sitesinden yapabileceğiniz gibi bizzat Belediye sosyal hizmetler birimine başvurulması halinde yapılmaktadır. Belediye gıda yardımı başvuru formu için https://webportal.aydin.bel.tr/web/guest/15 bu linke tıklayabilirsiniz. Ayrıca Aydın büyükşehir belediyesi gıda yardımı başvurusu 444 40 09 hizmet destek numarasını arayarak yardım talebinizi iletebilirsiniz.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Maddi yardım hususunda senelik bütçeye göre sevkiyat sağlayan ve düzenli ödeme miktarı başvuranın durumuna göre karar veren yetkililer, Aydın Belediyesi para yardımı için durumun gizliliği yahut kolaylığı adına armağan çeki olarak da destek sunabilmektedir. Belediye’nin öne çıkan maddi yardımları içinde askıda fatura uygulaması bulunmakta, ASKi resmi web sitesine tıklayarak hem ödenemeyen faturayı gönüllüler aracılığıyla ödenmesi maksadıyla bırakmak hem de yardıma muhtaç birinin faturasını ödeyebilmek olabilecek olmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu