Başvurular

Avrupa Birliği Gençlik Merkezleri 80 sözleşmeli kamu personeli alımı 2022

Avrupa Birliği Gençlik Merkezleri 80 anlaşmali kamu personeli alımı 2022, iş başvuruları bölümünde Avrupa Birliği Gençlik Merkezleri 80 anlaşmali kamu personeli alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. Avrupa Birliği Gençlik Merkezleri 80 anlaşmali kamu personeli alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Avrupa Birliği Gençlik Merkezleri 80 anlaşmali kamu personeli alımı

Türkiye Ulusal Ajansı 80 anlaşmali kamu personeli alımı

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı 4 branşta işçi alımı kamu ilanları paylaşımı yaptı. Yayınlanan ilana göre 58 uzman yardımcısı, 2 avukat, 15 büro görevlisi ve 5 sekreter alımı yapılacak.

Başvurusun Alınma Şekli ve Tarihi

Başvurular kurumun internet sayfasında online olarak https://basvuru.ua.gov.tr/ adresinden alınacak. Adaylar işlemlerini 26 Nisan 2021 ile 17 Mayıs 2021 tarihleri içinde yapacak.

turkiyeulusalajansi-logo.jpg

Büro memuru alımı ve sekreter alımı için minimum lise mezunu olması ve KPSS puan çeşitlerinden 70 puanı yer alıyor olması istenmektedir.

Uzman yardımcısı alımı için: 1.grup iktisat, ekonomi, maliye, işletme, ekonometri ve istatistik bölümü mezunu olması gerekiyor.

turkiye-ulusal-ajansi.jpg

2.grup kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, ülkeler arası ilişkiler, siyaset bilimi ve ülkeler arası ilişkiler, ülkeler arası ilişkiler ve avrupa çalışmaları, ülkeler arası ilişkiler ve avrupa birliği, küresel ve ülkeler arası ilişkiler, küresel siyaset ve ülkeler arası ilişkiler olması gerekiyor.

3 ve 4.grup bilgisayar mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, yazılım mühendisliği ve hukuk bölümü mezunlarının başvurusu alınacak.

5.grup halkla ilişkiler ve tanıtım, gazetecilik, sinema radyo ve televizyon, iletişim bilimleri, iletişim tasarımı, iletişim sanatları, grafik animasyon, görsel sanatlar, görsel iletişim tasarımı, reklamcılık, medya ve iletişim sistemleri mezunu olması isteniyor.

Genel devlet memuru alımı ortak şartlarına haiz olması ile birlikte 35 yaşını bitirmemiş olması gerekiyor. Alım Ankara şehrine yaşanacaktir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu