Başvurular

Avrupa Birliği Gençlik Merkezi kamu personeli alımı başvurusu 17 Mayıs 2022

Avrupa Birliği Gençlik Merkezi kamu personeli alımı başvurusu 17 Mayıs 2022, iş başvuruları bölümünde Avrupa Birliği Gençlik Merkezi kamu personeli alımı başvurusu 17 Mayıs ile ilgili bilgi aktaracağız. Avrupa Birliği Gençlik Merkezi kamu personeli alımı başvurusu 17 Mayıs ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Avrupa Birliği Gençlik Merkezi kamu personeli alımı başvurusu 17 Mayıs

Avrupa Birliği Gençlik Merkezi 80 kamu personeli alımı ilanına başvuruları kabul etmeye sürdürmekte. Başvurusu 17 Mayıs 2021 tarihinde sona erecek ilana kimler başvuru yapabilecek. Sekreter, büro görevlisi, avukat ve uzman yardımcısı alımı kadroları kaç kişi olarak sunulduğu bilgisi verildi.

Ünvanlara Göre Kadro Dağılımı

Uzman yardımcısı 58, 2 avukat, 15 büro görevlisi ve 5 sekreter olarak alım yapılacaktır.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvurular elektronik ortamda online olarak https://basvuru.ua.gov.tr/ adresinden alınacak. Adaylar işlemlerini 17 Mayıs 2021 tarihi bitimine kadar yapılacak.

Büro memuru alımı ve sekreter alımı için minimum lise mezunu olması ve KPSS puan çeşitlerinden 70 puanı yer alıyor olması istenmektedir.

Uzman yardımcısı alımı: 1.grup iktisat, ekonomi, maliye, işletme, ekonometri ve istatistik bölümü mezunu olması gerekiyor.

2. grup kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, ülkeler arası ilişkiler, siyaset bilimi ve ülkeler arası ilişkiler, ülkeler arası ilişkiler ve avrupa çalışmaları, ülkeler arası ilişkiler ve avrupa birliği, küresel ve ülkeler arası ilişkiler, küresel siyaset ve ülkeler arası ilişkiler olması gerekiyor.

3 ve 4. grup bilgisayar mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, yazılım mühendisliği ve hukuk bölümü mezunlarının başvurusu alınacak.

5. grup halkla ilişkiler ve tanıtım, gazetecilik, sinema radyo ve televizyon, iletişim bilimleri, iletişim tasarımı, iletişim sanatları, grafik animasyon, görsel sanatlar, görsel iletişim tasarımı, reklamcılık, medya ve iletişim sistemleri mezunu olması isteniyor.

Genel devlet memuru alımı ortak şartlarına haiz olması ile birlikte 35 yaşını bitirmemiş olması gerekiyor. Dışişleri Bakanlığı Ankara şehrine alım yaşanacaktir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu