Sağlık

Avelox Ne İşe Yarar?

Avelox Ne İşe Yarar?, sağlık bölümümüzde Avelox Ne İşe Yarar? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Avelox Ne İşe Yarar? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Avelox Ne İşe Yarar?

Avelox ne işe yarar sorusu son haftalarda çok fazla sorulan herkes aracılığıyla araştırma konusu olmuştur. İlacın aktif bileşeni moksifloksasindir. Avelox Film Tablet, insan enfeksiyonlarına neden olabilen bir çok değişik bakteri türünü yok edebilen bir antibiyotik ilaçtır. Avelox tabletleri, bademcik iltihabı, bronşiyal iltihaplanma, farenjit (boğaz iltihabı), solunum yolu enfeksiyonları (orta kulak iltihabı gibi), yüz sinüs iltihabı, toplum kaynaklı pnömoni; selülit, impetigo, kıl kökü iltihabı gibi bakteriyel deri enfeksiyonları, yaralar, çıbanlar, apseler, ter bezleri, iltihaplı yaralar; karın iltihabı hastalıkları kalça kemikleri içindeki boşlukta peritonit, vajina, rahim ve yumurtalık enfeksiyonlarının da giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Avelox kullanım şekli şu şekil bilinmektedir. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ederse, ona göre kullanmanız gerekir. Tedavi sırasında lütfen doktorun talimatlarına uyunuz. Yanlış yahut yanlış kullanırsanız hastalığınızın düzelmemesi, aksine sağlığınıza ciddi zararlar vermesi de tavsiye edilir. Her doz için bir bardak su alın. Avelox tabletler yiyecekle birlikte yahut yiyeceksiz alınabilir. Tedaviden iyi sonuçlar almak için düzenli olarak kullanın. İlacı her gün aynı saat ve zamanda almaya özen gösterin.

Her ilacın olduğu gibi Avelox’un da yan etkileri bulunmaktadır. Avelox yan etkiler içinde şunlar bulunmaktadır. Karın ağrısı, nefes almada kuvvetlik, kurdeşen, yüzünüzde, dudaklarınızda, dilinizde ve boğazınızda şişme yaşarsanız, hemen tıbbi yardım isteyin. Kanlı yahut sulu ishal, düzensiz kalp atışı, eklem ağrısı, deride şişlik, idrar tutulması, koyu idrar, kolay kanama yahut morarma, ateş, boğaz ağrısı, baş ağrısı, ellerde ve ayaklarda uyuşma, karıncalanma ve şiddetli ağrı, soluk yüz ile alakalı de olmalıdır. Renkler, halüsinasyonlar, kafa karışıklığı, depresyon ve istemsiz kramplar gibi yan etkilerle alakalı acil tıbbi destek almak için doktorlarla iletişime geçtiniz. Baş ağrısı, bulantı, kusma, sulu dışkı, ağızda tat bozukluğu, eklem ağrısı, sinirlilik, anksiyete, huysuzluk yahut heyecan uyku problemleri (uykuveyalamama yahut kabus) vajinal kaşıntı yahut akıntı, ciltte hafif kaşıntı düşünülebilir yan etki de görülmesi olabilecek olacaktır.

Avelox ile ilgili bilinmesi gereken hususlar içinde da bu ilacın etken maddelerine alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.

Avelox özel kullanım durumu ile alakalı şu şekil bilgiler verilmektedir. Uygulama yöntemi, film kaplı tabletler için yeterli su ile yutulmalı ve yemeklerden bağımsız olarak kullanılmaktadır.

Çocuklarda kullanımı; Avelox’un ve ergenlerde etkinliği, güvenliği ispatlanmamıştır ve tavsiye edilmemektedir.

Yaşlılarda kullanım; Yaşlılarda Avelox dozunun ayarlanmasına gerek yoktur.

Özel kullanım durumu; Böbrek yetmezliği: böbrek yetmezliği ve hemodiyaliz hastaları Elimine edilen hastaların doz ayarlamasına gerek yoktur.

Karaciğer yetmezliği: Karaciğer yetmezliği olan hastaların dozu ayarlaması gerekir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu