Gündem

AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR 2021

AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR 2021, güncel bilgiler bölümümüzde AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR 2021 başlığı altında detaylı bilgiler vermek istedik. AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR 2021 haberimizin detayları..

AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR 2021

AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR
13 Ocak 2021 tarihinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın aşılanması ile başlayan yeni dönem halen devam etmekte. İlk başta 65 yaş ve üzerinin aşılanmasının ardından sıra 60 yaş üzerine geldi.
Aşı randevusu almak için birkaç farklı yol var bunlar E-Devlet , E-Nabız , 184 , MHRS ve 2023‘e sms atarak alınabiliyor.

E-DEVLET ÜZERİNDEN AŞI RANDEVUSU ALMA
E-Devlet üzerinden aşı randevusu şu biçimde alınıyor;
E-Devlet mobil uygulamasına yahut resmi internet sitesine girdikten sonra arama kısmına ‘MHRS’ yazarak gerekli bölüme ulaşmak ve oradan da randevuyu almak olabilecek.

MHRS ÜZERİNDEN AŞI RANDEVUSU ALMA
MHRS üzerinden aşı randevusu şu biçimde alınıyor;
Eğer MHRS mobil uygulamasına sahip değilseniz MHRS Web üzerinden girip sırasıyla;
Randevu al > Üye ol kısmına tıklayıp üye olduktan sonra aşı randevunuzu oluşturabilirsiniz.
Eğer MHRS mobil uygulamasına sahip iseniz uygulamaya girip gelen ekrandan Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranıza ve Şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sırasıyla;
Hastane Randevusu Al > Genel Arama >Covid 19 Aşı alternatiflerinize tıklayarak aşı randevunuzu alabilirsiniz
Eğer hem uygulamaya sahip değilseniz hem de internete erişemiyorsanız alo 182 numarasını arayıp aile hekimliğinize aşı randevunuz alabilirsiniz.
MHRS resmi web sitesine buradan varabilirsiniz, https://www.mhrs.gov.tr/

HAFTA SONLARI AŞI YAPILIYOR MU
Sağlık Bakanı Fahrettin Kocanın Sosyal paylaşım platformu Twitter hesabından yaptığı bilgilendirmede Covid-19 aşısını mesai saatleri dışında ve hafta sonu da tüm hastanelerden randevu alarak yaptırabilirsiniz diyerek hafta sonları da aşı yaptırabileceğimizi söylemişti.

Paylaş

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu