Başvurular

Aşevi Ve Kuru Gıda Yardımı

Aşevi Ve Kuru Gıda Yardımı, başvurular bölümümüzde Aşevi Ve Kuru Gıda Yardımı ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Aşevi Ve Kuru Gıda Yardımı ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Aşevi Ve Kuru Gıda Yardımı

İçerik gizle
1Aşevi Ve Kuru Gıda Hizmetinden Yararlanacaklar

1.1Aşevi ve Kuru Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?
1.2Aşevi Ve Kuru Gıda Yardımı Hizmetlerinin Sona Ermesi
1.3Aşevi Ve Kuru Gıda Başvuru Formları:
1.4Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardım Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?
1.5Gıda Yardımı Paketi İçinde Neler Var ?

Kuru gıda yardımı yapan Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıfları dışında Vakıflar Genel Müdürlüğünün de böyle bir hizmeti bulunmaktadır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü İstanbul Eyüp’te ki imalathanesinde her gün 2.000 insana sıcak yemek sevkiyatı yapmaktadır. Bunun bunun yanında bunun bunun yanında ülke geneline kuru gıda yardımı da yapmaktadır.

Bu aşevi gıda yardımı hemen hemen on beş kalemdir. Bu sosyal hizmetler de diğer yardımlar gibi belli şartlar taşıyan ailelere verilmektedir. Şimdi bu şartlara birlikte bakalım.

aşevi-kuru-gıda-yardımı
Aşevi ve kuru gıda yardımı

Aşevi Ve Kuru Gıda Hizmetinden Yararlanacaklar

  • Genelde tüm yardımlarda aranan şartlardan birisi bu yardımda da geçerlidir. Yardımdan faydalanabilmek için ilk şart herhangi bir sosyal güvencenizin bulunmaması.
  • Sosyal güvenceniz yok ise bu sefer gelirinize bakılıyor. Aileye gelen gelir askeri ücretin çok üzerinde olmamalı.
  • 2022 sayılı kanun gereğince yaşlılık ve engelli maaşı alan Türk vatandaşları da bu yardımlardan faydalanabilecek.
  • vakıflar genel müdürlüğü erzak yardımı formunu doldurmak

Aşevi ve Kuru Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuru gıda başvurusu işleminden yararlanmak isteyen vatandaşlar aşağıda linklerini verdiğimiz evrakları doldurmak suretiyle alakalı bölge müdürlüğüne başvurmalıdır.

Bölge müdürlüğünce yapılan değerlendirmede durumu uygun olan ailelere aşevi ve kuru gıda yardımından yararlandırılır.

Aşevi ve kuru gıda yardımlarında kontenjanların sınırlı olduğunu hatırlatmakta fayda göze çarpıyor.Ayrıca kuru gıda yardımı başvurusu Ankara da kurumca değerlendirilip elemeler bulunacağı da belirtiliyor. Erzak yardımı başvurusu nasıl yapılır sorusuna yanıt verdikten sonra şimdi de aşevi ve kuru gıda yardımı neden kesilir birlikte bakalım.

Aşevi Ve Kuru Gıda Yardımı Hizmetlerinin Sona Ermesi

Vgm kuru gıda yardımı hangi durumda iptal edilir birde ona bakalım.

  • Fayda sahibinin Ölümü,
  • Muhtaçlığının ortadan kalkması yahut bakım altına alınması
  • Bilgi verilmeksizin kesintisiz 10 gün aşevinden yemek alınmaması durumunda yardımınızın kesileceği belirtiliyor.

Aşağıdaki başvuru formunun doldurularak alakalı Bölge Müdürlüğüne elden yahut posta ile ulaştırılması vakıflar genel müdürlüğü gıda yardımıbaşvurusu için yeterli gelmektedir. Başvuru formu doldurulurken başvuru yapan kişi ile birlikte aşevi veya Gıda yardımından yararlanacak olan hanede yaşayan tüm bireylerin bilgisi formun her iki sayfasında da belirtilmelidir.

Aşevi Ve Kuru Gıda Başvuru Formları:

Vakıflar genel müdürlüğü aşevi ve kuru gıda hizmeti başvuru formu aşağıda verilmiştir. aşevinden yemek nasıl alınır sorusunda kritik nokta başvuru formunu doldurmaktan geçmektedir. Vakıflar genel müdürlüğü yardım başvuru formu doldurulurken dikkatli olunması aksi takdirde yardımınız dikkate alınmadan reddedilecektir. Aşağıda ki vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı formu indirilip ıslak imza ile imzaladıktan sonra şahsen yahut posta yoluyla bölge müdürlüklerine yollayabilirsiniz. İletişim bilgilerine buradan varabilirsiniz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü formu aşağıdadır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti Başvuru Formu

Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı formu doldurmadan önce ayrıntıları aşağıdan okuyabilirsiniz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Hayır Hizmetlerinden Yararlanmak İsteyenler için Aydınlatma Metni için tıklayınız

Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı formudoldurduğunuzda hakkınızda araştırma yapılabilmesi için rıza beyanı aşağıdadır.

Kuru Gıda Hizmeti için Sağlık Verisinin İşlenmesine ve Kullanılmasına Dair Açık Rıza Beyanı için 

Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı formu doldurulup maaşı çıkan birinin gelir durumu takibi için aşağıda bulunan form doldurulur.

Kuru Gıda Hizmeti Alan Kişi Yoklama Belgesi için internet sitesini kontrol etmelisiniz.

Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıflarının verdiği aşevi yardımı ile ilgili bilgi almak için tıklayın.

Vakıflar Genel müdürlüğü İletişim bilgileri için tıklayın.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardım Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Vakıflar genel müdürlüğü yardım başvurusu yapan vatandaşlar yaptıkları yardımların sonuçlarını nasıl öğreneceğini düşünüyor. Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı başvurusu yapan vatandaşlar e devlet üzerinden yardım başvurusunun sonucunu öğrenebilirler. Sorgulama ekranına buradan varabilirsiniz.

Vakıflar genel müdürlüğü yardımları yalnızca erzak ve aşevi yardımları ile sınırlı değildir. Fakirlik maaşı olarak da anılan muhtaç durumda ki bireylere bağlanan bir maaş yardımı da bulunmaktadır. Bu konuyu anlattığımız yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Buraya tıklayarak yazımıza varabilirsiniz.

Gıda Yardımı Paketi İçinde Neler Var ?

Gıda yardımı paketi içindekiler vakıflar genel müdürlüğü aracılığıyla açıklanmıştır.

Paketlerin içeriği şöyle:

” Erzak paketi yardımı 15 kalem gıda ürününden buluşmaktedir.

3 adet kuru gıda koli tipi bulunmaktadır: A tipi (14 kg) 1-2 kişilik aileler, B tipi (21,5 kg) 3-4 kişilik aileler ve C tipi (28,5 kg) 5 ve üzeri kişilik aileler için hazırlanmaktadır. Yurt geneline 81 il merkezinde her ay 20.315 aile adrese teslim şeklinde bu kuru gıda yardımı hizmetinden yararlanmaktadır. ” (bkz)

Kuru gıda yardımı almak istiyorum diyen vatandaşların tek başvuru yapabilecekleri nokta vakıflar genel müdürlüğü değil tabi ki. Sosyal yardımlaşma gıda yardım yapan diğer bir kurum.

Sosyal yardımlaşma Market Kartı vererek yada kuru erzakları bizzat alarak kendisi vatandaşa ulaştırabiliyor. Tabi vakıf gıda yardımı yaparken engellilere gıda yardımı ulaştırma noktasında daha fazla öncelik tanımaktadır.

Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı dışında sosyal yardımlaşma vakıflarının sosyal market ve aşevi yardımları bulunmaktadır. Bu konuyu detaylı olarak anlattığımız yazımızı mutlaka okumalısınız. gıda yardımı ve sıcak yemek yardımı gereksinimi olan ailelere yardım yapan derneklerinde olduğunu hatırlatmakta yarar var.

Bu paylaşımımızda aşevi yardımı nedir , gıda yardımı nasıl alınır , vakıflar genel müdürlüğü yardım kalemleri nelerdir ve vakıflardan nasıl yardım alınır, aşevinden yemek nasil alinir, Vakıflar genel müdürlüğü kuru gıda yardımı formu nasıl doldurulur anlatmaya çalıştık.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu