Sağlık

Aseket 25 Mg 500 Mg Film Tablet Nedir? Ne Ne İçin Kullanılır?

Aseket 25 Mg 500 Mg Film Tablet Nedir? Ne Ne İçin Kullanılır?, sağlık bölümümüzde Aseket 25 Mg 500 Mg Film Tablet Nedir? Ne Ne İçin Kullanılır? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Aseket 25 Mg 500 Mg Film Tablet Nedir? Ne Ne İçin Kullanılır? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Aseket 25 Mg 500 Mg Film Tablet Nedir? Ne Ne İçin Kullanılır?

İlacın etken maddesi Deksketoprofen trometamol, Parasetamol maddesi olmaktadır. ASEKET 25 mg/500 mg film tablet sıklıkla ameliyat sonrasında gözlemlenen ağrıların giderilmesinde, şiddetli adet sancılarının dindirilmesinde, vücutta ağrı ve iltihaba neden olan etkenlerin dindirilmesinde sıklıkla kullanılan bir ilaç olmaktadır. En kuvvetli ağrı kesicilerden bir tanesi olmaktadır. Asaket ilacının kullanıldığı diğer hastalıklar şu biçimde bulunmaktadır.

Her ilacın olası yan etkileri bulunmaktadır bu yan etkiler ilacın insan bedeni üzerinde oluşturabileceği olumsuz etkilerin gözlemlenebilmesi yönünden olumlu bir durum olarak görülebilmektedir. Her ilacın insan vücudundaki etkileri farklı olabilmektedir. Bunun nedeni ise ilaçların etken maddelerinin değişiklik göstermesi olmasından kaynaklanmaktadır.  Aseket yan etkileri şu biçimde bulunmaktadır.

İlaçların muadilleri olmaktadır. Muadil ilaçlar aynı hastalıkların nasıl tedavi edileceğinde kullanılan farklı ilaçlardır. Bu farklı ilaçların etken maddeleri benzerlik gösterebilir. Lakin her etken maddesi aynı olan ilaç aynı hastalığın nasıl tedavi edileceğinde kullanılamamaktadır. Aseket muadili ilaçlar şu biçimde bulunmaktadır.

İlaçların fiyat aralıkları değişiklik gösterebilmektedir. Bunun nedeni ise firmaların farklı ilaçlar üretmesi olmaktadır. İlaç fiyat aralıklarının belirlenmesindeki en büyük etmen Sağlık Bakanlığı olmaktadır. Genel olarak bir ilacın fiyatını tespit eden en büyük etkenlerden biriside ilacın reçeteyle veya reçetesiz bir biçimde alınabilmesi olmaktadır. Aseket fiyat 2021 13,81 TL olmaktadır. Bu fiyat ilacın eczane perakende satış fiyatı olmaktadır.

Asaket prospektüs içinde ilaç ile ilgili öğrenilmesi gereken tüm bilgiyi içermektedir. İlaç kullanılmadan önce prospektüsü okunarak bilgi sahibi olunmalıdır. İlaç ile ilgili detaylı bilgi edinebileceğiniz kaynaklardan bir tanesi de ilacın içinde bulunan prospektüs olmaktadır. İlaç ile ilgili doktorunuzdan ve eczacınızdan da bilgi edinebilirsiniz.

İlaçların amilelik dönemlerinde kullanılması riskli olabilmektedir. Anne adayının hamilelik zamanında vücudunda çeşitli hormonların salgılanması olmaktadır. Hamilelik zamanında her hangi bir ilaç kullanılmadan önce mutlaka alanında uzman bir doktora danışılması gerekmektedir. Aseket hamilelikte kullanımı önerilmemektedir. İlacın kullanımı sırasında hamile olunduğu öğrenilirse doktora bilgi verilmesi gerekmektedir. Emzirme zamanında de ilaç kullanımı süte karışarak bebeğe zarar verebilmektedir bu yüzden emzirme dönemlerin de de ilacın kullanılmaması gerekmektedir.

 Her hangi bir kullanıma sunulabilmesi için bir çok test ve onaydan geçmesi gerekmektedir. Bu onaylamalara hastaların onaylamaları da dâhil olabilmektedir. Aseket ilacını kullanan bir çok hasta ilaç ile ilgili olumlu yorumlarda bulunmuş ve ilacın kullanıldığı hastalıkların nasıl tedavi edileceğinde oldukça etkili bir ilaç olduğunu söylemiş olmaktadırlar.

Birçok doktor ilacı hastalarına reçete ederek belirlemiş oldukları hastalıkların tedavilerinde yaygın bir biçimde kullanmaktadırlar. İlaç yan etkileri minimum gözlemlenen ilaçlar içinde bulunmaktadır. İlacı kullanmadan önce mutlaka doktorunuzdan ve eczacınızdan bilgi alarak kullanmanız gerekmektedir.

Herhangi bir ilaç kullanılmadan önce ilaç ile ilgili bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Aseket ilacı ile ilgili bilinmesi gereken maddeler şu biçimde bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu