Başvurular

Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu

Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu, başvurular bölümümüzde Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu ile alakalı ayrıntıları makalemizde bulacaksınız.

Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu

?

Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Karadeniz’in güzide illerinden birisi olan Artvin, doğasıyla kendine hayran bırakmakla kalmamakta, yardıma muhtaç vatandaşlarının gereksinimlerinin karşılanmasına destek olan Artvin Belediyesi sosyal yardımları ile de göze çarpmaktadır. Sizler için Artvin Belediyesi yardım başvurusu ile ilgili bilinmesi gerekenleri detaylandırıyor, sizin kendi yardım isteklerinizi iletmenizi kolaylaştırmaya sürdürmekteuz.

Artvin Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Belediye aracılığıyla önceden tespit edilen bütçe içerisinde her sene yüzlerce yoksul ve yardıma muhtaç ailenin temel gereksinimleri karşılanmakta, Artvin Belediyesi sosyal yardım başvurusu sürecine müdahil olanlara nakit yahut temel ihtiyaç ürünü şeklinde farklı yardımlar ulaştırılmaktadır. Yardımlar bu doğrultuda ayni ve nakdi olarak genel anlamda kategorize edilirken ek olarak bazı yardıma gereksinimi olan bireyleri üretken kılmak adına iş aranması, kendileri üretim yapabilecek araç ve gereçlerin sağlanması gibi iş yaşamına kazandırmaya yönelik destekler de bulunmaktadır.

Artvin Belediyesi yardım başvurusu neticesine bağlı olarak gerçekleştirilen yardımlar tek seferlik yahut aralıklı biçimde düzenli olabilmekte, yapılacak yardımın kime, nasıl ve ne miktarda verilecek olduğu Yardım Komisyonu aracılığıyla belirlenmektedir.

Artvin Belediye yardım başvurusu yapanlar için uygun görülebilen diğer yardım uygulamaları ise şu biçimdedir:

 • Deprem, sel baskını, yangın gibi doğal afet durumlarında yapılan yardımlar,
 • Yakını vefat eden ihtiyaç sahiplerinin defin işlemleri için yardımlar,
 • Planlanan yardımlar dışında yaşanan ve muhtaçlık durumunda değerlendirilerek Belediye Meclisi kararına bağlanan yardımlar,
 • Engellilere yapılacak ayni yahut nakdi yardımlar,
 • Yeni evlenecek çiftler için temel ihtiyaç malzemeleri yahut düğün organize etme desteğinin sağlanması,
 • Başarılı olup gereksinimlerini karşılamakta kuvvetlik çeken öğrencilere yahut yaşlılar, engelliler gibi değişik bireylere ücretsiz gezi ve tatil olanakları,
 • Sıfır yahut ikinci el giysi bağışları,
 • Devamlı yahut tek seferlik kuru gıda kolileri dağıtılması,
 • Muhtaç durumda olan evsizler yahut evi yıkılma sürecinde olanlar için nakdi yardımlar,
 • Belediye Encümenince tespit edilen miktarda olmak üzere sürekli olarak yatırılan muhtaç aylığı yardımı,
 • İhtiyaç sahibi öğrencilere çanta ve kırtasiye malzemeleri sevkiyatı,
 • Artvin genelinde her branşta birinci, ikinci yahut üçüncü olan öğrencilere nakit eğitim yardımları,
 • Muhtaç durumda olanlar için protez gibi medikal ürünlerin, evde bakım ve tedavi hizmetlerinin veya ilaçlarının ulaştırılması, evlerindeki tamirat işleri için hizmet sağlanması,
 • Yakacak odun yahut kömür desteği ile sıcak yemek sevkiyatı

Bahsedildiği üzere Artvin Belediyesi yardım başvurusu yapanlar incelemeye alınmakta ve bu yardımlardan hangisinden yararlanılacağına Yardım Komisyonu’nca karar verilmektedir.

Artvin Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Ayni ve nakdi yardım programlarına dahil edilme hususunda yaşlı, engelli, kimsesiz, düşkün vatandaşlara ve çocuklara öncelik tanınmakta, dilekçede beyan edilen bilgi ve belgeler gizlice araştırıldığı için birinin bu gruplardan herhangi birine dahil olması hususunda doğrulukla beyanda bulunması gerekmektedir. Yadıma muhtaç olup yaşam giderlerini karşılamakta, sağlık ve eğitim gibi temel haklara ulaşım sağlamakta zorluk çeken vatandaşların tamamı alakalı birimlere kendi özelinde uygun görülen Artvin Belediyesi yardım türünü almak üzere başvurabilmekte, yardımın türüne, aciliyetine, birinin düşkünlük düzeysine göre karar verilebilmektedir.

Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vatandaşların kendi kategorilerinde Artvin Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapmak için bağlı olduğu mahallenin muhtarlığına giderek muhtaçlık belgesi alması ve ıslak imzalı dilekçesiyle birlikte Belediye Başkanlığı’na şahsen ulaşması gerekmektedir. Bu belgeler inceleme sonrası Başkanlık personeli aracılığıyla Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ ne havale edilmekte, burada ise Artvin Belediyesi Sosyal Yardım Yönetmeliği ışığında incelemeye alacak olan komisyona iletilmektedir.

Gizlilik prensibi kapsamı içinde değerlendirmeye alınan müracaatlar, istediğimiz yardıma ilişkin ispat niteliğinde belgelerin talep edilmesini sağlayabilmektedir. Kişilerin kendisi adına başvuru yapması olabilecek olduğu gibi muhtarların, öğretmenlerin, akrabaların da çevrelerinde bulunan yardıma muhtaç kimseler için bilgilendirme yapması olabilecek olabilmektedir.

Komisyon yetkililerinin yaptığı inceleme neticesinde muhtaç olduğu gösterilen bireylerin aldığı diğer yardımları, güncel kişisel ve ailevi detaylarını, sosyal ve ekonomik düzeyini, ikamet edilen adresin durumunu, hangi hizmetten yararlanması gerektiğini belirlemesi olabilecek olmakta, netice olarak alakalı hususlar çerçevesinde süresi ve miktarı tespit edilen yardımlar ulaştırılmaktadır.

Artvin Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Vatandaşların kendi yardım talebiyle ilişkili belgelere ek olarak standart biçimde doldurmuş olması gereken Artvin Belediyesi yardım başvuru formu içinde iş durumuna, gelirine, barınma koşullarına, eşya varlığına, hane içindeki bireylerin sayısına ve bilgilerine, medeni durumuna, sağlık durumuna ilişkin birden fazla soru bulunmaktadır. Formun başvuru yapılan alakalı makamın personeli aracılığıyla verilmesi olabilecekdür. Yaşlılık, engellilik gibi nedenlerle formu doldurma yetisi olmayanlar adına muhtarlığın formu doldurarak iletmesi de olabilecek olabilmektedir.

Komisyon formda bulunan bilgiler ışığında puanlama sisteminden yararlanmakta,

 • 0 – 25 Puan arası yardım uygun değil,
 • 25-50 Puan arası 400,00 TL nakdi yahut ayni yardım,
 • 50-80 Puan arası 600,00 TL nakdi yahut ayni yardım,
 • 80-100 Puan arası 800,00 TL nakdi yahut ayni yardım,
 • 100 ve üstü puan arası 1.000,00 TL nakdi yahut ayni yardım

yapılabilmektedir.

Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Başvuru sürecini sorgulamak ve yardım alıp alamayacağını yahut ne kadar yardım almaya uygun görüldüğünü öğrenmek isteyenler yetkilileri kurum binasında ziyaret ederek yahut telefon numarası üzerinden ulaşarak hem Artvin Belediyesi yardım başvuru sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmekte hem de sisteme ilişkin merak ettikleri sorularını yöneltebilmektedirler. Yetkililer kararın olumlu ve kesin olması halinde başvuru sahiplerinde formda belirtilmiş olan telefon numarası yahut mail adresi aracılığıyla bilgi vermektedirler.

Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Bilgi, başvuru ve sorgulama işlemleri için yetkililere ulaşmak isteyen vatandaşların 4447008 numaralı telefon hattını araması yahut WhatsApp üzerinden 05412123711 numaralı telefona mesaj göndermesi olabilecekdür.

Artvin Belediyesi Gıda Yardımı

Muhtaç vatandaşların sağlıklı beslenme şartlarına sahip olmasında önemli bir role sahip olan gıda yardımları, Artvin Belediye sosyal yardım başvurusu neticesi olumlu olan vatandaşlara kuru ve temel gıdaların koli içinde düzenli aralıklarla yahut tek seferlik olarak ulaştırılmasıyla yapılmaktadır. Ek olarak gıdayla birlikte ayni yardım kapsamı içinde olan farklı mal, madde malzemeler de Sosyal Yardımlaşma Merkezi yardım envanterlerine dönüştürülerek dağıtılmaktadır.

Artvin Belediyesi Maddi Yardım

Başvurusu onaylananlar, Yardım Komisyonu kararıyla tespit edilen miktarda nakit yerine geçebilen alışverişi çeki yahut kartı alabilmekte, bu yardımlar Komisyon kararına bağlı olarak kupun yahut kart formunda aylık biçimde sahiplerine ulaştırılmaktadır. Böylelikle vatandaşlar dilediği market ürünlerini kendi isteği ışığında temin edebilmekte ve alınan yardımın gizli kalması daha kolay olmaktadır.

Sizlere bu makalemizde Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021 ile ilgili bilgi vermeye çalıştım. Artvin Belediyesi gıda yardımı ve Artvin Belediyesi maddi yardım ile ilgili aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu