Sağlık

Aristo Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Aristo Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?, sağlık bölümümüzde Aristo Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Aristo Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Aristo Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Son günlerin popüler diyeti olan Aristo diyet ile ilgili, Aristo diyeti nedir nasıl yapılır gibi çok fazla sorulan sorular bulunmaktadır. Aristo diyeti doğru yapılır ise kısa bir sürede bi hayli hızlı bir biçimde kilo vermenizi sağlamaktadır. Bunun temel amacı da uygulayan birinin yaşam şekilini de iyileştirmeyi amaçlamıştır. Yani herhangi bir diyetten ziyade beslenme ve günlük yaşam felsefesini yaklaşmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda kaidelerinın da arınma üzerine belirlemektedir. Böylelikle Aristo beslenme programı bölümünde 3 tip arınmak önermektedir. Onlar ise bedeni arındırma, ruhu arındırma ve zihnini arındırmadır.

3 hafta sürede uygulanan sağlıklı ve hafif beslenme ile tavsiye ettiği beslenme programı beyinde bulunmakta olan epifiz bezinin temizlenmesini sağlamaktadır. Epifiz bezi temizliği ile birinin hormonlarını yeniden düzenlemektedir. Böylelikle Acıkma hissiyatını da kısıtlamaktadır. Kişiler için yaşam döngüsünü amacında olan Aristo diyeti kısaca çiğ sebze ve meyve beslenme programından buluşmaktedir.

Aristo diyeti ismini Aristo’dan almış bulunmaktadır. Aristo zayıflama diyetinde dikkat etmeniz kurallarda bulunmaktadır. Aristo diyetiyle birlikte 10 günde 6 kilo birden vermek olabilecek olacaktır. Aristo diyeti kilo vermek için bi hayli basit yöntemler içindedır. Çiğ sebze ve meyve tüketimine yüklenerek Aristo diyeti son zamanların en araştırılan ve yapılan diyetleri içindedır. Sağlıklı olarak beslenmeyi amacında olan diyet türü kezoterapik diyet grubunu da kapsamaktadır. Kısa zaman içinde zayıflamaya kolaylık sağlayan Aristo diyet bi hayli hızlı kilo verdirmektedir.

Diyet için bilinen tek bir katı kural bulunmaktadır. O katı kural ise glutenli gıdaları asla yememektedir. Aristo diyetinde önemli olan bir kural daha mevcuttur. Aristo diyetinin en önemli getirisi verilen kiloları tekrar almamayı sağlaması yönüdür. Böylelikle Aristo diyetinde düzenli bir biçimde uygulandığında birden çok kişide önemli sonuçlar da doğurduğu gözlenmiştir.

Her diyette olduğu gibi Aristo diyetinde önemle üstünde durulması gerekenler kısmı mevcuttur. Bilindiği üzere mevsim sebzelerinin de çiğ biçimde tüketilmesi gerekmektedir. Aristo diyetinde bu tür üzerinden sebze ağırlık vermektedir. Börülce, çin lahanası, şalgam yaprağı, semizotu, ıspanak ve yeşil sebzeler gibi beslenme listelerinden eksik edilmemesi gereken yiyecekler içinde bulunmaktadır. Üç hafta içinde meyve ve sebze yiyerek insan beynindeki epifiz bezi temizlenmektedir. Böylelikle Hormonlar yeniden düzene girerek aktif olmasını sağlamaktadır.

Fruktoz değerleri az olan ve kan şekerin de ciddi derecede etkileyen meyvelerin tercih edilmesi diyet için bi hayli önemli noktalar içinde bulunmaktadır. Glutenli gıdalar kesinlikle yenilmemesi gereken yiyecekler içindedır. Diyetin en katı ve ciddi olan kuralı budur. Ekmekler, çeşitli hamur işleri, tam buğday unu, çavdar ekmeği, yulaf, bisküvi, beyaz un gibi beşlinler kesinlikle tüketilmez. Bütün bu özellikle yapılan paketli ürünler, börek, kek, poğaça gibi ürünler de tüketilmemelidir.

Aristo beslenme programında da diğer diyet programlarına göre de daha az katı kurallar içermektedir. Kişinin günlük yaşantısından iki alışkanlığını değiştirmesiyle birlikte rahatlıkla uygulanacak zayıflama programıdır. Aristo beslenme programında ki en katı kural içinde kahve, yüksek şeker içeren besinler yani; kiraz, karpuz, meyve suları ve portakal gibi besinler de yasaklı gıdalar içindedır.

Her diyet programında olduğu gibi ne kadar zayıflatır, kaç günde zayıflatır sürekli olarak sorulan sorular içinde bulunmaktadır. Aristo diyeti ne kadar zayıflatır ise Aristo programında doğru uygulanarak kısa bir sürede bi hayli hızlı biçimde kilo vermenize yardımcı olmaktadır. Aristo zayıflama programında 10 gün içinde 6 kiloya kadar verilmektedir. Böylelikle etkili olan kilo verimi aracılığıyla vücudun 1 hafta içinde hemen hemen 1 beden incelmesini sağlamaktadır.

Her diyette olduğu gibi örnek liste Aristo diyette de mevcuttur. Aristo diyeti örnek liste şu şekil bilinmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu