Bilgi Arşivi

Araç Kasko Fiyatları

Araç Kasko Fiyatları, bilgi arşivimizde Araç Kasko Fiyatları konusunu ele aldık. Araç Kasko Fiyatları ile araştırılan tüm yanıtlar makalemizde..

Araç Kasko Fiyatları

Araç kasko fiyat aralıkları aracınızın detaylarına göre değişmektedir. Arabanızla güvenle yolculuk edebilmek için her türlü riske karşı önleminizi almanız gerekir. Aracınızı risklere karşı güven altında tutmanın yolu araç kaskosundan geçmektedir. Kasko fiyat aralıkları 2021 yılı için belirlenerek yenileme ve ilk kez kasko yaptıracak bireylerin bilgisine sunulmuştur. Araç kaskosu ile yaşadığınız olumsuzlukların önlenmesi sağlanır. Her yıl geliştirilen kaskonuzu kaza durumlarında, yangın, sel, dolu gibi afetlerde ve çalınma durumunda kullanabilirsiniz. Bunun yanında yaşadıklarınızın bir kısmı yahut tamamının karşılanması olabilecek olur. Kazalarda yaşanan en büyük sıkıntı karşı tarafın aracınıza verdiği zarardır. Kaskonuz aracılığıyla bunu karşılamak sorunsuz bir biçimde gerçekleşmektedir. Piyasada bulunan bir çok değişik sigorta aracısından araç kaskonuz için fiyat teklifi talep edebilirsiniz. Serbest piyasa koşullarında farklı fiyat politikaları izleyen kurumlardan kapsamı en geniş ve düşük fiyatlı olanını tercih edebilirsiniz.

Ortalama Kasko Fiyatları

Ortalama kasko fiyat aralıkları aracın marka, model, hasar geçmişi, model yılı, sürücü yaşı, aracın kayıtlı olduğu il, sürücü mesleği ve aracın kasko bedeli gibi bir çok değişik etmene bağlı olarak değişmektedir. Ama 2021 yılı için verilen hemen hemen kasko fiyat aralıkları minimum 1.000 TL’den başlayarak yükselerek sürdürmektedir. Aracın bedeline ve hasar geçmişine göre kasko ücreti artar. Yıl içinde kaza yapılırsa bir sonraki yıl kasko ücreti hemen hemen olarak kazanın durumuna göre %20 ile %70 içinde bir artış göstermektedir. Araç bedeli arttıkça kasko bedeli de aynı miktarda artış göstermektedir. 

Araç Kasko Hesaplama

Aracın yaşına göre, araç bedeline göre ve daha bir çok şeye bağlı olarak kasko primi değişmektedir. Tahmini kasko primi hesaplama yapılırken tüm sayılan etmenler hemen hemen değerlerde verilerek hemen hemen bir sonuç elde edilmektedir. Gerçek bir prim hesabı için gereken tüm verilerin net bir biçimde yazılarak sonuca ulaşılması olabilecekdür. Sigorta aracı kurumları kasko fiyatını hesaplarken poliçenin içinde bulunan bazı maddeleri çıkararak uygun bir fiyat oluşturabilirler. Kaskonuzun tam kapsamlı bir ürün olmasını isteğe göre prim buna göre de belirlenmektedir. Poliçenizi teklif halinde aldığınızda içeriğini inceleyerek size uygun olanı poliçeleştirmeniz size avantaj yarayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Araç Kasko Değer Listesi başlıklı makalemizde araç kasko, Araç Kasko Değer Listesi ve araç kasko değeri sorgulama ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte yarar var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu