Bilgi Arşivi

Araç Kasko Değer Listesi

Araç Kasko Değer Listesi, bilgi arşivimizde Araç Kasko Değer Listesi konusunu ele aldık. Araç Kasko Değer Listesi ile araştırılan tüm yanıtlar makalemizde..

Araç Kasko Değer Listesi

Her araç sahibi araç kasko değeri listesini bilmelidir. Araç kasko değerleri, araçlarınızın kasko bedellerinin ne kadar olduğunu öğrenmek istediğinizde kullanılan araç fiyatıdır. Motorlu taşıtlar, vergi ödemeleri gibi araçlarla alakalı bir çok şey bu kasko değerlerine bakılarak belirlenir. Bu kasko değer listeleri ise her ayın belli dönemlerinde Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği aracılığıyla yayınlanır. 

Araç Kasko Değer Listesi Sorgulama Nedir?

Motorlu araç kasko değer listeleri belirlenirken araçların markası, modelleri, motor hacimleri, üretim yılı gibi detaylarına bakılır. Sigorta şirketlerinin web sayfalarında bulunan sistemlerde aracın markasını, yılını ve aracın modelini istediğimiz alana yazarak araç kasko değeri sorgulama uygulayabilirsiniz. Burada sigorta şirketleri, referans aldığı kasko değer listesine göre aracınıza uygun bir kasko bedeli sunar. Listede bulunan fiyatlara uyması gibi bir zorunluluk bulunmaz. Kasko sigorta bedeli, sigorta şirketiniz ile ekleyeceğiniz diğer teminatlara göre fiyata değişiklik olabilir. Araç sahiplerinin burada dikkat etmesi gereken unsurlar bulunur. Misal verilecek olursa; araç kasko değer listeleri içinde eski model arabalar yer almayabilir. Genelde kasko değer listeleri 15 yaşından ufak araçlara yapılır. Eğer aracınız 15 yaşından büyük ise, araç sahibi ve sigorta kurumu bu durumu tespit ettirmelidir. Araçlarınızın kasko değerlerini sorgulayabileceğiniz bir başka yöntem ise plakadan araç kasko değeri sorgulama yapmaktır. Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız, plakanız, cep telefonu numaranız ve e-postanız ile basit bir şekilde kasko değerinizi öğrenmeniz olabilecekdür. 

Araç Kasko Değer Fiyatları

Bir taşıtın kasko değeri aracın modeli, markası ve yılına göre belirlenir. Web sitemiz üzerinde bulunan Kasko değer listesi 2021 üzerinden güncel olarak araç kasko bedelinizi öğrenmeniz olabilecekdür. Kasko değerleri Türkiye Sigortalar Birliği aracılığıyla yılın farklı dönemlerinde araçların model ve markasına göre açıklanmaktadır. Bu liste, araç sahiplerine kasko teklifi sunulurken mutlaka temel alınmak zorundadır. Listeler aylık olarak güncellenir ve fiyatlar belirlenir. Yani araç kasko değeriniz her dönem farklı olabilir. Türkiye’de bulunan tüm araçların kasko değer listeleri ile ilgili bilgi sahibi olmanız olabilecek olmakla birlikte kasko değer sorgulama işlemini uygulayabilirsiniz. Üstelik bir sigorta poliçesine sahip olmanıza gerek olmadan bilgileri edinebilirsiniz. 

Bir önceki yazımız olan Hasarsızlık İndirimi Nedir? başlıklı makalemizde Hasarsızlık indirimi hakkı nasıl kaybedilir?, Hasarsızlık İndirimi Nedir? ve hasarsızlık indirimi yeni araç ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte yarar var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu