Bilgi Arşivi

Araba Koltukları İleri Geri Gitmiyor, Koltuk Ayarlanmıyor

Araba Koltukları İleri Geri Gitmiyor, Koltuk Ayarlanmıyor, bilgi arşivimizde Araba Koltukları İleri Geri Gitmiyor, Koltuk Ayarlanmıyor konusunu ele aldık. Araba Koltukları İleri Geri Gitmiyor, Koltuk Ayarlanmıyor ile araştırılan tüm yanıtlar makalemizde..

Araba Koltukları İleri Geri Gitmiyor, Koltuk Ayarlanmıyor

Otomobilinizin koltuğu öne yahut arkaya gitmiyorsa bu durum hem can sıkıcı hemde sürüş keyfini etkileyen bir durumdur. Peki koltuğun öne ve arkaya gitmemesi durumunda ne yapılması gereklidir ve neden öne arkaya gitmez. Bu makalemizde sorunuza yanıt bulacaksınız.

Aracınızı birden fazla kişi kullanıyorsa bu durumda her kullanıcı koltuğu kendisine göre ayarlamak isteyebilir. Genelde araçlarda koltuğu ayarlamak için bir mandal çekilir ve koltuk istediğimiz hizaya kadar ileri geri itirilir.

Koltuk Ayarı Nasıl Çalışır

Araba Koltukları İleri Geri Gitmiyor, Koltuk Ayarlanmıyor

Araçlarınızda bulunan koltukların ileri geri gidebilmesi için bir kızak üzerine monte edilmiştir. Araç modeline göre değişkenlik sağylabilir fakat genelde koltuğunuzun altında bulunan kolu çektiğinizde çentik boşa çıkar ve koltuğunuz serbest durumdayken öne ve arkaya ayarlayabilirsiniz. Lakin bazı durumlarda bu mekanizma çalışmaz. Peki ya koltuklar ileri geri neden gitmez?Sıkışan koltuk kızağı nasıl açılır?

Öncelikle koltuğun ileri geri gitmesine engel teşkil eden şey nedir bunun tespiti yapılması gerekir. Bazı zaman koltuğun ayar kolu takılı kalabilir, bu durumda tamir edilmesi gerekir. Lakin kızak bölümünde bir paslanma söz konusuysa ve bu sebepten dolayı koltuk ileri geri hareket etmiyorsa yapmanız gereken şey bir WD-40 alıp kızağa püskürtmektir. Böylelikle sıkışıklık açılacaktır ve koltuk ileri geri hareket edecektir.

Bir önceki yazımız olan En Sık Rastlanan Araba Arızaları ve Çözümleri başlıklı makalemizde En fazla rastlanan araç poblemleri, En Sık Rastlanan Araba Arızaları ve Çözümleri ve Sıklıkla rastlanan araç arızaları nelerdir? ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Hareket Halindeyken, Sürücü Bayılırsa Ne Yaparsın?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz aracın içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız böyle bir anı yaşamazsınız ama yine de bilmekte yarar var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu