Başvurular

Apron Memuru Maaşları Ne Kadar ?

Apron Memuru Maaşları Ne Kadar ?, başvurular bölümümüzde Apron Memuru Maaşları Ne Kadar ? ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Apron Memuru Maaşları Ne Kadar ? ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Apron Memuru Maaşları Ne Kadar ?

Apron memuru maaşları son haftalarda epeyce araştırılan konular arasına girdi diyebiliriz. Devlet Hava Meydanları(DHM) adı altında görev yapan bu memurlar ne iş yaparlar, apron memuru ne demek ve nasıl olunur siz değerli okurlarımız için en ince ayrıntısına kadar araştırmaya koyulduk. Sizler de bu hususta aydınlatıcı bilgilere ulaşmak istiyorsanız yazımızı sonuna kadar mutlaka okumalısınız.

Apron Memuru Maaşları 2021 Yılında Ne Kadar ?

Apron memuru maaşları havacılık tazminatları hariç 5000 TL civarıdır. Bu maaşlara havacılık tazimanatı,eş ve  çocuk yardımlarıda eklenince maaşlarının 7000 TL’nin üstüne çıktığı bilinmektedir. Tabi verdiğimiz sayıların tahmini sayılar olduğunu da hatırlatmakta yarar var.

Avukat Maaşları Ne Kadar ?

Apron Memuru Nedir ?

Apron memuru devlet meydanları işletmesinde idari hizmet sınıfında görev yapmaktadır. Sarı taksi olarak da anılan apron memurları uçakların pistteki park planlamasını ve hava trafik kontrolünü sağlarlar. Apron memurları devlet hava meydanlarında ki uçuşların düzenli bir biçimde yapılabilmesi için son derece önemli bir vazifeye sahiptirler. Kısa olaraksı hava alanlarının trafik polisleridir.

Apron Memurunun Görevleri Nelerdir ?

Apron memurlarının yerine getirmesi gereken bir takım görevleri bulunmaktadır. Bu görevlerden bazıları şöyle:

  • Yolcu indirmek. yük taşımak yada yakıt ikmali yapmak için inen uçakların fallomi ile park yerine götürülmesini sağlarlar.
  • Uçakların park alanlarında kalış sürelerine ve tiplerine göre sırılanmasını sağlarlar.
  • Pist alanının temizlenmesini koordine ederler.
  • Piste inen uçaklara fallomi ile escortluk ederler.
  • Uçakları bekleme alanına götürerek bekleyecekleri süreleri ve detaylarını pist amire bildirir.

Apron Memuru Çalışma Saatleri Nelerdir ?

Apron memuru çalışma saatleri çalışılan hava alanına göre değişiklik göstermektedir.
Bazı hava limanlarında normal mesai saatleri uygulanır.
Her yerde aynı değil tabiiki.
Bazı hava limanlarında 12 saatlik çalışma sonrası 24 saat dinlenme usulü mesai benimsenmiştir.
Bu ritinlerin tamamen dışında uygulamalar da mevcuttur.
Bazı hava limanlarında ise 24 saat çalışıp 48 saat dinlenme usulü benimsenmiştir.

Apron Memuru Nasıl Olunur ?

Merak edilen bir diğer soru ise apron memuru nasıl olunur ? KPSS puanları ne durumda ? Hangi bölümden alıyor memurlarını  ? Lisans mezunu apron memuru olabilir mi ?

Apron memuru olabilmek için ilk kez lisan mezunu olmanız şart. Sadece lisans mezunu olmanız yeterli değil ne yazık ki. Peki hangi bölümden alıyor ? Üniversitelerin havacılık yönetimi bölümünden mezun olmanız şart. Alım sayısı kısıtlı olduğu için KPSS puanları 85 puan civarıdır. Ayrıca B sınıfı ehliyet sahibi olmanız da şart. Akıllara takılan diğer bir soru ise kadınlar apron memuru olabilir mi ? Evet. Bayanlarda aynı şartları taşıması durumunda apron memuru olabilmektedirler.

Apron Memuru maaşları hususunda anlatacaklarımız bu kadar. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu