Sağlık

Apranax Fort Ne İşe Yarar?

Apranax Fort Ne İşe Yarar?, sağlık bölümümüzde Apranax Fort Ne İşe Yarar? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Apranax Fort Ne İşe Yarar? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Apranax Fort Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda sürekli olarak sorulan sorular içinde Apranax Fort ne işe yarar sorusu da araştırma konusu olmuştur. Apranax fort film kaplı mavi oval tabletlerden bir araya gelen 10 ve 20 tablet şeklinde blister ambalajlarla birlikte satışa sunulmaktadır. APRANAX FORT, ağrıyı hafifletme etkisine sahip ağrı ve iltihaplanma için etkili bir ilaçtır. Eklem kıkırdağının tahrip olması, ağrı ve travma yahut diğer durumlar sebebiyle işlev kaybı ile kişiliğizedir. El ve ayak eklemlerinde ağrılı eklem iltihabı, Romatoid artrite benzer bir hastalık olan ankilozan spondilit, özellikle omurgada gelişen, bağ dokusu ve eklem kıkırdağında proteoliz problemlerine bağlı görülen şiddetli ağrı (akut gut) gibi romatizmal hastalıklar da kullanılır. Antiinflamatuar ve analjezik olarak, akut kas-iskelet sistemi (kemik) sistemi ağrısı, kadınlarda adet kramplarının yol açtığu ağrıları gidermek için, plastik cerrahi işlemlerde analjezik olarak kullanılmaktadır.  

Apranax, eklemlerin ve kasların iltihaplanmasını ve ağrısını tedavi etmek için kullanılan NSAID reçeteli bir ilaçtır. Yaygın olarak romatoid artrit, osteoartrit, ankilozan spondilit ve gut gibi eklem hastalıklarının nasıl tedavi edileceğinde kullanılır. Aynı zamanda baş, diş ve adet sancılarının giderilmesinde de kullanılmaktadır. Yaygın yan etkiler de ise baş ağrısı, baş dönmesi, hazımsızlık, mide hastalıkları ve ödem olarak bilinmektedir. Apranax bir ilaçtır ve bir doktor gözetiminde kullanılmalıdır. Apranax, travma yahut diğer nedenlerden kaynaklanan eklem ve kas ağrısı, hassasiyet, ödem, eklem sertliği ve iltihabı tedavi etmek için kullanılan reçeteli bir ilaçtır. Diş ağrısı ve baş ağrısı, ameliyat sonrası iyileşme ağrısı ve ateş düşürücü gibi hafif ve orta dereceli ağrılar için de kullanılabilir.

Her ilacın kullanma talimatı olduğu gibi Apranax Fort Kullanımı da mevcuttur. Apranax’ı bir bardak su ile iç, ısırmayın, çiğnemeyin yahut kırmayın. Mide rahatsızlığını önlemek için yemeklerden sonra yahut sonra alın. Bir doktora yahut eczacıveyanışmadan dozajı değiştirmeyin. Kullanım talimatlarını okuduğunuzdan emin olun. İlacı almayı unutursanız, ilacı hemen almayı hatırlayabilirsiniz, fakat bir sonraki ilaç için fazla zamanınız yoksa lütfen bu dozu atlayınız ve iki doz kullanmayınız. Yanlışlıkla aşırı doz alırsanız, lütfen bir sağlık kurumuna danışın. Doğru kullanım ve dozaj / dozlama sıklığı için talimatlar şu biçimde bilinmektedir. Apranax Fort önerilmekte olan başlangıç ​​dozunda bir tablet, sonrasında ise her 12 saatte bir yahut her 6 ile 8 saatte bir 275 mg’dır. Başlangıçtaki toplam günlük doz 1375 mg’ı ve sonrasında 2 tabletten (1100 mg) fazla olmamalıdır.

Her ilaçta olduğu gibi Apranax Fort Yan Etkileri de bulunmaktadır. Apranax For yan etkileri hazımsızlık, mide bulantısı, baş ağrısı, kaşıntı, cilt döküntüleri, ödem, kulak çınlaması, baş dönmesi gibi yan etkiler mevcuttur. Ciddi yan etkilerinde ise yüz ve boğazda şişme, dışkıdan kan yahut siyah noktalar, el ve ayakta şişme, kusma, ciltte yahut gözde sarılık, halsizlik, nefes kesilmesi, göğüs ağrısı gibi ciddi yan etkileri de mevcuttur.

Apranac Fort kullanılmadan önce önemle üstünde durulması gereken hususlar madde madde ayrılmaktadır. Bu maddeler ise şu biçimde verilmektedir.

     Muadil ilaçlar birbirinin yerine kullanılan ilaçlar olarak bilinmektedir. Doktorunuzun verdiği ilaçlar eczanede yok ise o verdiği ilacın yerine geçebilen ilaçlara muadil denilmektedir. Apranax Fort Muadili ilaçlar da şu biçimde sıralanmıştır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu