Sağlık

Apireks Ne İşe Yarar – Ne İçin Kullanılır?

Apireks Ne İşe Yarar – Ne İçin Kullanılır?, sağlık bölümümüzde Apireks Ne İşe Yarar – Ne İçin Kullanılır? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Apireks Ne İşe Yarar – Ne İçin Kullanılır? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Apireks Ne İşe Yarar – Ne İçin Kullanılır?

Apireks ne işe yarar ile alakalı bu ilacı kullanmak isteyenler araştırma içine girmektedirler. Apireks etkin madde olarak ibuprofen ve pseudoefedrin içeren ağrı kesici bir ilaç olmakla birlikte, iltihapların giderilmesinde de bi hayli etkili bir ilaçtır. Kış ayları ile birlikte gelen soğuk algınlığı gibi hastalıklarda bu ilacı çok fazla kullanan insanlar, Apireks ne için kullanılır diye detaylı bir araştırma yapmaktadırlar. Apireks hap ve şurup seçenekleri ile eczanelerde yerini almaktadır.

6 aydan büyük bebeklerin ateşlerinin düşürülmesinde kullanılan Apireks şurup, ağrı kesici olarak da kullanılmaktadır. Hafif bir ağrı söz konusu ise, bu şurup faydalı olacaktır. Çocuklarda romatizmal eklem problemleri sonrasında bir araya gelen semptomların ortadan kaldırılmasında da tavsiye edilmektedir. 

Apireks Cold Flu ne işe yarar sorusu da şurubu kadar sık sorulan bir sorudur. Apireks Cold Flu ne için kullanılır diye soranlar için;

Apireks hap ne işe yarar sorusu için verilebilecek tek yanıt yoktur. Apireks hap faydaları aşağıdaki gibidir.

Apireks Cold Flu nasıl kullanılır sorusuna verebileceğimiz yanıtlar aşağıdaki gibidir.

Apireks yan etkileri görülmesi halinde hiç vakit kaybetmemeli ve doktorunuz ile iletişime geçmelisiniz.

Bu etkilerden birisini bile görüyorsanız, ilacı bırakmalısınız. Aşağıdaki yan etkiler ise daha yaygın olan yan etkilerdir.

Apireks şurup bebekler için yaş sınırına dikkat edildiği sürece kullanılabilmektedir. 6 aydan ufak çocuklar için bu şurup tavsiye edilmemektedir. Bu yaş sınırından büyük olan bebekler için kullanımı uygundur. Her yaşa uygun bir biçimde dozu değişebilmektedir ve bu hususta doktorunuz sizi bilgilendirecektir. Doktorunuz önermeden yalnızca bu ilacı değil, hiçbir ilacı bebeğinize vermemeniz gerekmektedir. Zira bu bebeğiniz için kötü sonuçlar doğurabilecek bir eylem olabilir.

Apireks Cold Flu fiyatı 2021 yılı itibariyle 23.17 TL’dir. Apireks fiyatı 24 film kaplı tablet için geçerli fiyattır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu