Başvurular

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu, başvurular bölümümüzde Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ile alakalı ayrıntıları makalemizde bulacaksınız.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

?

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2021; Akdeniz’in incisi Antalya, yoğun nüfusu ve dağınık bir alana yayılmasından dolayı hem Büyükşehir Belediyesi’nin hem de ilçe belediyelerinin vatandaşlarına yardımlar ulaştırmak için yoğun çaba gösterdiği illerden biridir. Nakit yahut ihtiyaç malzemesi şeklinde yapılan Antalya Belediyesi yardım başvurusu her sene birden fazla muhtaç ailenin gereksinimlerini karşılamasına yardımcı olmaktadır. yapılan

Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile ilgili tüm güncel bilgiler ve sürece ilişkin araştırma konusu olanları siz değerli okurlarımız için bu rehberimizde açıklamış yer alıyoruz.

Antalya Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Antalya Belediyesi kendi adı altında hizmet vermekte olan Yardım Merkezi, Aşevi ve Servis ağı ile sosyal yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlamaktadır. İlde ikamet etmekte olup dilekçe ile daire başkanlığına başvuran bireylere ulaştırılan bu yardımlar farklı kategorilerde değerlendirilmektedir. Tespit edilen ve personeller aracılığıyla sosyal inceleme raporu hazırlanan ihtiyaç sahipleri, kendisinin en uygun sosyal yardım modelinin “Ayni Nakdi Yardım Değerlendirme Kurulu” aracılığıyla belirlenmesini beklemek durumundadır. Ayni Nakdi Yardım Değerlendirme Kurulu aracılığıyla yapılan yardımlar ise giyim eşyası, ev eşyası yahut gıda şeklinde olabilmektedir. Yine aynı kurul aracılığıyla temel gereksinimlerini karşılamakta kuvvetlik çeken ailelere, kadınlara, hastalara, yaşlılara ve engelli bireylere de aşevi adı altında hazırlanan sıcak yemeklerin günlük olarak sevkiyatı yapılmaktadır.

Ayni yardımlar eşya olarak sunulduğundan dolayı veriliş şekli gizliliğe dayanarak ve sabit olmakla birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi nakdi yardım başvurusu yapanların alacağı para, alışveriş kartı(sosyal kart), fişi veya kişi adına açılan banka hesabına para yatırma gibi farklı şekillerde ulaştırılabilmektedir.

  • Yakın gelecekte hayat bulan Antalya Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla hayata geçirilen Halk Süt kampanyası ile 2-5 yaş aralığındaki çocukların aylık süt ihtiyacı,
  • Askıda fatura kampanyası ile maddi imkansızlıklar içinde olan vatandaşların su faturalarının gönüllü ödeme yapan vatandaşlarca karşılanması,

yine bilinmesi gereken Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu seçenekleri içindedır.

Antalya Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Yaşadığı ekonomik zorluklar sebebiyle temel yaşam giderlerini karşılamakta kuvvetlik çekenlere gereksinimlerini alması için maddi yardımlar sunan Antalya Belediyesi, bunun bunun yanında ailesinin sorumluluğunu taşımakta olup hastalıklar sebebiyle çalışamayan bireylere de önemli yardımlar sağlamaktadır. Ek olarak;

  • İş yahut trafik kazası neticesinde iş yapamaz hale gelenler,
  • Eşi vefat eden yahut boşanan kadınlar,
  • Yaşlılık yahut engellilik sebebiyle toplumsal yaşamın olanaklarına eşit ulaşımi olmayanlar,
  • Hane halkı geliri açlık sınırının altında kalan aileler,
  • Pandemi sebebiyle iş kaybı yaşamış ve geçimini sağlayamamakta olanlar,
  • Maddi zorluklar sebebiyle eğitimini sürdüremeyen öğrenciler,

Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaparak alakalı desteği alabilmektedirler.

Antalya Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-devlet üzerinden ulaşılabilen bir veri tabanına sahip olan Antalya Büyükşehir Belediyesi, dileyenlerin bu sistem üzerinden, dileyenlerin de Belediye’ye ait resmi web sitesinden başvuru yapmasına imkan tanımaktadır. Daha kısa bir sürede ve daha kolay biçimde başvuru almayı amacında olan Belediye yetkilileri online platformlar aracılığıyla bazı formlar ve örnek dilekçe sunmakta, detaylarını eksiksiz girenleri incelemeye almaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için dileyenlerin ve internet ulaşımi olmayanların ıslak imzalı dilekçeyle alakalı birimi ziyaret etmesi de olabilecekdür. Belediye binasına başvurarak yazılı biçimde ‘Antalya İlinde ikamet etmekteyim. Sosyal ve ekonomik yetersizlik içindeyim. Durumuma uygun Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden yararlanmak istiyorum.’’ şeklinde bir beyanda bulunmanızla birlikte başvuru süreciniz başlatılmaktadır.

Antalya Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Yardım başvurusu için yetkililerden belediye binası içinde yahut Belediye’nin kendi web sitesinde veya e-devlet portalında alakalı formu bulmanız ve doldurmanız olabilecek olmaktadır. Çeşitli iletişim kanallarından dilediğinizi seçerek formu doldurmanız olabilecek olmakta, formu inceleyen yetkililer duruma bağlı olarak sizi ek belge temini hususunda yönlendirmektedir.

Antalya Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Başvuru yapan vatandaşlar için hangi yardım türünde ve ne miktarda yardım alım yapacağını bilmek son derece önemli olmakta, bu amaçla ‘’www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/Ba%C5%9Fvuru-Durum-Sorgulama’’ linkine tıklamak yahut TC kimlik numarası ile e-devlet sayfasına giriş yapmak gerekmektedir. Yardım başvurusunun onaylanması halinde alınacak olan yardım ekran üzerinden görüntülenmekte, yetkililer uygun zaman diliminde yardımı ulaştırmaktadır.

Antalya Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Antalya Belediyesi yetkililerine ulaşarak talepte bulunmak yahut yardıma muhtaç vatandaş bildirisi yapmak için kuruma ait 0 (242) 249 54 34 numaralı telefonu aramanız olabilecekdür. Askıda fatura kampanyası ile ilgili bilgi almak yahut başvuruda bulunmak içinse 185 no’lu telefonu, bu numaraya ulaşılamaz ise 310 12 00 nolu ASAT Çözüm Merkezi hattını veya0530 676 67 67 WhatsApp ASAT şikayet hattını tuşlamanız gerekmektedir.

Antalya Belediyesi Gıda Yardımı

Kuru gıda kolisi sevkiyatıyla birden fazla ailenin ekonomik poblemleri sebebiyle mahrum kaldığı sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlıklarını kazanmasını sağlayan Antalya Belediyesi gıda yardımı hususunda gün geçtikçe daha çok ilçe ve köye ulaşmaktadır. Erzak kolileri içinde pirinç gibi kuru gıdaların bunun yanında salça, yağ gibi yardımcı yemek ürünleri de bulunmakta, böylece her evde sıcak yemek pişmesi amaçlanmaktadır.

Yine gıda yardımı kategorisinde değerlendirilen Antalya Halk Süt Kampanyası ise 2-5 yaş aralığındaki tüm çocukların sağlıklı ve güvenli süte ulaşımini amaçlamakta ve bu doğrultuda ihtiyaç sahibi ailelere aylık 8 litre süt yardımı ulaştırmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi Başvurusu başvurusu belediyenin resmi sitesinden ve bizzat belediye sosyal hizmetler birime bizzat başvuruda bulunarak alınabilir. Her sene Ramazan ayında ve Kurban Bayramında ramazan kolisi veren belediye bunun bunun yanında düzenli yardıma ihtiyaç olan ailelere yardım kartı vermektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Süt

Antalya Büyükşehir Belediyesi maddi durumu kötü ihtiyaç sahibi ailelere verdiği desteklerden biride Antalya Büyükşehir Belediyesi halk süt yardımıdır. Halk süt yardımında yararlanma isteyen ailelerin  24-60 ay arası çocuğu için Halk süt talep formu doldurmaları yeterli gelmektedir.

Anatal Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı aracılığıyla başvuruda bulunan bireylerin belediye aracılığıyla gerekli incelemeleri yapılmaktan sonra uygun görülmesi halinde düzenli olarak halk süt yardımı yapılacaktır.

Antalya Belediyesi Halk süt yardımı almak için Antalya Büyükşehir Halk Süt talep formunu doldurmaları gereklidir. Halk süt talep formunu doldurmak için https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/Halk-Sut-Talep-Formu linkini tıklayabilirsiniz.

Antalya Belediyesi Maddi Yardım

Antalya Büyükşehir Belediyesi maddi durumu kötü olan ailelere maddi yardımda bulunmaktadır. İşsiz olan, her hangi bir geliri bulunmayan ve hane haklı geliri asgari ücretin altında olan bireylere maddi yardım yapmaktadır.

Yardıma muhtaç ailelere herhangi bir biçimde onurlarını zedelemeden ve tam anlamıyla gereksinimlerini kendi tespit ettiği biçimde karşılama olanağı veren Sosyal Kart kampanyası, yine ekonomik açıdan önemli destekler içinde bulunmaktadır. Maddi anlamda yeterli kaynakları olmayan ailelere verilen

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart

İhtiyaç sahibi ailelere destek veren Antalya Büyükşehir Belediyesi yeni başlattığı uygulama ile sosyal destek kartı hizmetini devreye aldı. Maddi durumu kötü ailelere diledikleri marketten gıda alış verişi yapma olanağı sağlayan sosyal destek kartı bunun bunun yanında ailelerin rencide olmadan alış veriş yapmalarına olanak tanımaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart uygulaması ile sayısı her geçen gün artmakta olan 15.000 aileye ayda 120 TL verilmektedir.

Nakit desteği dışında askıda fatura kampanyasından yararlanmak yahut gönüllü olarak bir başkası adına fatura ödemek isteyenlerinse ‘’www.antalya.bel.tr internet’’ sitesine girerek ASAT’a ait abone detaylarını yazması ve “Askıdan Fatura Al” butonuna sekmesine tıklaması yeterli olmaktadır.

Sizlere bu makalemizde Antalya Belediyesi Yardım Başvurusu 2021, Antalya Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk süt yardımı ile ilgili bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu