Başvurular

Ankara Büyükşehir Belediye 250 Zabıta Memuru Alımı (KPSS 65-70 puan) 2022

Ankara Büyükşehir Belediye 250 Zabıta Memuru Alımı (KPSS 65-70 puan) 2022, iş başvuruları bölümünde Ankara Büyükşehir Belediye 250 Zabıta Memuru Alımı (KPSS 65-70 puan) ile ilgili bilgi aktaracağız. Ankara Büyükşehir Belediye 250 Zabıta Memuru Alımı (KPSS 65-70 puan) ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Ankara Büyükşehir Belediye 250 Zabıta Memuru Alımı (KPSS 65-70 puan)

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı 250 zabıta memuru alımı yapacağını ilan etti. Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü aracılığıyla resmi açıklama yapıldı. En az KPSS 65 ile 70 puanı bulunan adayların başvurusu alınacak.

Adaylarda aranan başvuru şartları

En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Önlisans yahut lisans mezunu olması gerekiyor. Belediye Zabıta Yönetmeliği tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde minimum 1.67 cm, kadınlarda minimum 1.60 cm boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu içinde (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmaması gerekiyor. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

10 kişi zabıta alımı başvuru için öğrenim durumu şartları; Gıda teknolojisi, gıda teknikerliği, fermantasyon, fermantasyon teknikerliği, fermente ürünler önlisans programlarının birinden mezun olmak.

20 kişi için; Çevre, çevre sağlığı, çevre kirlenmesi ve kontrolü, çevre koruma, çevre koruma ve kontrol önlisans programlarının birinden mezun olmak.

70 kişi için öğrenim şartları; Mahalli idareler, mahalli idareler (zabıta) yahut yerel yönetimler ön lisans programlarından birinden mezun olmak.

150 kişi için; Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme yahut iktisadi ve idari bilimler fakültelerinin lisans programlarının birinden mezun olmak.

Başvuru Şekli ve Tarihleri

Adaylar 14 Haziran 2021 ile 30 Haziran 2021 tarihi mesai günlerinde sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yaptırmak üzere Cumhuriyet Caddesi 19 Mayıs Kompleksi içinde bulunan Atatürk Spor ve Sergi Sarayı / Altındağ-ANKARA adresine şahsen başvuru yapması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu