Sağlık

Anestol Merhem Nedir? Ne İşe Yarar?

Anestol Merhem Nedir? Ne İşe Yarar?, sağlık bölümümüzde Anestol Merhem Nedir? Ne İşe Yarar? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Anestol Merhem Nedir? Ne İşe Yarar? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Anestol Merhem Nedir? Ne İşe Yarar?

Anestol ilacının ana etken maddesi Lidokain Hidroklorür maddesi olmaktadır. Anestol pomad ilacı genelde bölgesel anestezik yani sınırlı uyuşturma için kullanılan ilaçlardan bir tanesi olmaktadır. Kaşıntı giderici ve ağrı kesici olarak yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Yanıkların oluşturmuş olduğu ve tahriş bulunan bölgelerde ve vücudun çeşitli hassas bölgelerinde de kullanılabilmektedir. Bu bölgeler şu biçimde olmaktadır.

İlaçların yan etkileri bulunmaktadır bu yan etkilerin olmasının sebebi birinin ilaca alerjisi olması sebebiyle veya ilacın kişi üzerinde olumsuz reaksiyonlar göstermesi ile gözlemlenebilmektedir. Birçok ilacın yan etkisi bulunabilmektedir. Bu yan etkiler ilaçtan ilaca değişiklik gösterebilmektedir. Çünkü ilaçların ana etmen maddeleri değişiklik gösterebilmektedir. Anestol pomad yan etkileri genelde şu biçimde bulunmaktadır.

Muadil ilaçlar ana etken maddeleri benzerlik gösteren ve aynı hastalıkların tedavilerinde kullanılan ilaçlar olmaktadır. Muadil ilaçların kullanıldığı hastalıklarda ve fiyat aralıklarında da değişiklik gözlemlenebilmektedir. Birçok ilacın muadili olabilmektedir. Muadil ilaçların kullanılmasında çoğu zaman bir sakınca olmamaktadır. Anestol krem muadili ilaçlar şu biçimde bulunmaktadır.

İlaç fiyat aralıklarında değişiklikler olabilmektedir. Bunun nedeni ise İlaç fiyat aralıklarını genelde Sağlık Bakanlığı belirlemektedir. Kullanacağınız ilacın fiyatı ilacın reçeteli veya reçetesiz bir biçimde alınıp alınamamasına göre de değişiklik gösterebilmektedir. Anestol krem 2021 fiyatı 15,85 TL olmaktadır. İlacın fiyatı reçeteli veya reçetesiz alımlarda değişiklik gösterebilmektedir.

Anestol ilacının ağrı kesici ve anestezik özelliği olduğu için ve çeşitli hassas bölgelere uygulanabildiği için en fazla tercih edilen ilaçlar içinde bulunmaktadır. Kadınlar adet dönemlerinde aşırı sancı çektikleri için bu duruma bir çözüm yolu aramaktadırlar. Bundan dolayı Anestol krem vajinaya sürülür mü? Gibi sorular sormaktadırlar. Anestol kremin bölgesel uyuşturma özelliği olduğu için çeşitli ağrılarda vajina bölgesine sürülebilmektedir. Aynı zamanda kadınlar ağda yaptırırken ağda işleminin ağrısını dindirebilmek için işlemden sonra işlem uygulanan bölgeye sürebilmektedirler.

İlaçların içinde bulunan bilgilendirme kağıtlarının içinde bulunan bilgilendirme kağıtlarının ismi prospektüs olmaktadır. Prospektüs kâğıdı ile ilaç ile ilgiliki tüm bilgiyi alabilirsiniz. Böylelikle İlacı kullanmadan önce ilacın oluşturabileceği yan etki gibi reaksiyonları kolay bir biçimde öğrenebilirsiniz. Anestol prospektüs kağıdı içinde yan etkileri, ana etken maddesi ve ilacın hangi durumlarda kullanılması gerektiği gibi maddeler bulunmaktadır.

Anestol  krem kullanımı kolay bir şekilde olmaktadır. Her hangi bir ilaç kullanılmadan önce mutlaka kullanma talimatı okunmalıdır. Anestol krem kullanma talimatı şu biçimde bulunmaktadır.

İlaçları kullanmadan önce ilacın nasıl kullanıldığını öğrenmeniz ve ilaç ile ilgili bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Anestol krem ile ilgili bilmeniz gereken bilgiler genelde şu biçimde bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu